Trwa ładowanie...
dyu5h6c

Papież na Ukrainie: protest rosyjskich polityków, spokój społeczeństwa

Według najnowszych sondaży, 35% Rosjan jest zwolennikami przyjazdu papieża na Ukrainę. Nie ma na ten temat zdania połowa z nich. Z kolei 48% mieszkańców Rosji chętnie widziałoby Ojca Świętego w swoim kraju, podczas gdy brak zainteresowania pielgrzymką zadeklarowało 41%.

dyu5h6c

Tymczasem w czwartek rosyjscy politycy po raz kolejny przeciwko wizycie Ojca Świętego na Ukrainie.

Dlaczego papież łamie odwieczne prawa międzynarodowe oraz zasady etykiety i odwiedza prawosławny kraj, będąc w pełni świadom, że patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksij II jest z tego powodu niezadowolony? - zastanawiał się nacjonalistyczny deputowany do rosyjskiego parlamentu Władimir Żyrinowski. Jego zdaniem prawosławni w wielu byłych republikach ZSRR są zjednoczeni z wyznawcami prawosławia na Ukrainie i sprzeciwiają się papieskiej wizycie.

Słowa krytyki o wizycie Jana Pawła II powtórzyli w czwartek przedstawiciele rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Naród ukraiński jest niewzruszony w swojej tradycyjnej wierze i nie wydaje się, aby potrzebował jakiegoś działania z zewnątrz, aby wzbudzić duchowe odrodzenie - powiedział rzecznik Cerkwi, cytowany przez agencję Interfax.(kar)

dyu5h6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyu5h6c
Więcej tematów