Trwa ładowanie...

Ozimek. Salmonella w przedszkolu. Zatruło się jedenaścioro dzieci

Sprawę bada Sanepid. Osoby, które pracowały przy przygotowaniu posiłków, zostały odsunięte od obowiązków. Na ich miejsce zatrudniono nowe, w ramach zastępstwa. Łącznie w przedszkolu w Ozimku (woj. opolskie) zakażonych może być nawet 140 osób.

Share
Ozimek. Salmonella w przedszkolu. Zatruło się jedenaścioro dzieci
Źródło: WP.PL, fot: Wojciech Nieśpiałowski
d1lh8b7

- W placówce zostały pobrane próbki do badań m.in. ze sprzętu i z rąk personelu. Na badania skierowano też osoby, które trafiły do szpitala bądź przychodni. W niektórych przypadkach wynik był dodatni, czyli potwierdzono w nich obecność salmonelli - tłumaczy Bogusława Korczyńska-Rożek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, cytowana przez portal nto.pl.

Do szpitala trafiło 11 dzieci z różnych grup wiekowych, co nakazuje przypuszczać, że źródłem zakażenia był ktoś z personelu. W związku z tym przebadano 20 pracowników przedszkola. Osoby, które miały styczność z przygotowywaniem posiłków zostały odsunięte od pracy. Na ich miejsce zatrudniono zastępstwo. Sprawę bada sanepid, jednak uspokaja, że nie ma mowy o zagrożeniu epidemii, a sytuacja jest opanowana.

Zobacz także: Tak smażalnie oszukują swoich klientów. Przez ich praktyki płacisz więcej za ryby

Źródło: nto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lh8b7

Podziel się opinią

Share
d1lh8b7
d1lh8b7
Więcej tematów