Trwa ładowanie...
d14rxcu

Owsiak dziękuje Pawłowicz. "Dzięki niej nastąpiło coś, co w dialogu jest czymś najważniejszym"

Lider WOŚP twierdzi, że wpis posłanki PiS pozwolił mu na osobiste spotkanie z Bogusławem Stanisławskim, pierwszym szefem Amnesty International. "Złożyłem mu świąteczne życzenia, gratulując obywatelskiej postawy" - zaznaczył Jerzy Owsiak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Owsiak podziękował Krystynie Pawłowicz za spotkanie z Bogusławem Stanisławskim
Jerzy Owsiak podziękował Krystynie Pawłowicz za spotkanie z Bogusławem Stanisławskim (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d14rxcu

Sprawa dotyczy zdjęcia, które skomentowała Krystyna Pawłowicz. Widać było na nim osobę, która miała na szyi zawieszoną tabliczkę z napisem "Konstytucja". Posłanka napisała, że "zamiast go nakarmić, zawiesili mu śmieć". W obronie mężczyzny stanął Jerzy Owsiak, który przeprosił za słowa polityk. Bogusław Stanisławski podziękował zarówno liderowi WOŚP, jaki i Pawłowicz.

Teraz nastąpił ciąg dalszy historii. Owsiak osobiście spotkał się z bohaterem fotografii. Z tego powodu wyraził wdzięczność posłance PiS, mimo że czekają go z nią kolejne cztery sprawy. "Dzisiaj osobiście złożyłem mu życzenia świąteczne, gratulując obywatelskiej postawy, której punktem wyjściowym jest dialog, tolerancja i wzajemny szacunek" - tłumaczył.

"Dzięki Krystynie można powiedzieć nastąpiło coś, co w dialogu jest czymś najważniejszym. Spotkaliśmy się w zrozumieniu i przyjemności rozmowy jaką oboje mieliśmy" - dodał. Złożył też wyrazy uznania dla Polek i Polaków, którzy mimo podeszłego wieku dzielą się z innymi swoją aktywnością. "Wielkie ukłony i ogromne podziękowania za ich życiową postawę, która nie znosi siedzenia w miejscu" - kontynuował.

d14rxcu

Bogusław Stanisławki jest współtwórcą i pierwszym szefem Amnesty International w Polsce. Za swoje zasługi został jako działacz opozycji demokratycznej odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Mężczyzna od kilku lat demonstruje w ten sposób swoje poglądy. Owsiak zaprosił go jako pierwszego gościa do studia 27. Finału WOŚP.

Zobacz także: Wyrok ws. Wałęsa - Kaczyński. Przeprosiny i oświadczenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14rxcu

Podziel się opinią

Share

d14rxcu

d14rxcu
Więcej tematów