Trwa ładowanie...
d4d1ipl

Owsiak broni Przystanku Woodstock. "To nie jest tak, że wyrażamy jakieś deklaracje bez pokrycia"

Jerzy Owsiak nie odpuszcza kwestii bezpieczeństwa Przystanku Woodstock. Swoje wątpliwości w tej sprawie przedstawił minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, ale, jak zapewnia prezes WOŚP-u, udało się już je rozwiać.
Share
Jerzy Owsiak
Jerzy OwsiakŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d4d1ipl

- Aktualnie z tych naszych doniesień, które do nas trafiają, wynika, że pan minister jest uspokojony nie tylko przez nas, ale także przez tych, którzy zabezpieczają Przystanek Woodstock, czyli przez policję, z którą nam się świetnie pracuje - powiedział prezes Fundacji WOŚP.

Na początku czerwca szef MSWiA, powołując się na zeszłoroczną negatywną opinię policji dot. Przystanku Woodstock, powiedział, że Festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy miał "charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku". Dodał, że w tym roku opinia policji również ma być negatywna.

- Pan minister Błaszczak miał wątpliwości i te wątpliwości natychmiast rozwialiśmy poprzez takie drogi kontaktu jak Facebook, jak nasza strona internetowa, jak pytania dziennikarzy, na które natychmiast odpowiadaliśmy - dodał Jerzy Owsiak.

d4d1ipl

Budka wściekły na Błaszczaka. "Sieją nienawiść"

Zdaniem szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zeszłoroczna negatywna opinia policji na temat festiwalu była "budowana spontanicznie i mówiła o rzeczach, na które nie ma miejsca na Przystanku Woodstock". - U nas nie ma awantur politycznych, religijnych, nigdy tego nie było - podkreślił.

Jak twierdzi, WOŚP ma "bardzo dobrą opinie policji już od kilku tygodni, która potwierdza, że Przystanek Woodstock jest organizowany z bardzo mocnym pochyleniem się nad ustawą o takich imprezach".

Podobną opinię Przystanek dostał od Straży Pożarnej. - To jest bardzo dobry sygnał dla nas, abyśmy się skupili na tym jak najlepszym zabezpieczeniu Przystanku Woodstock. Czas jest niespokojny, to nie jest tak, że wyrażamy jakieś deklaracje bez pokrycia - zapewnił.

d4d1ipl

Sprawę komentował zbulwersowany Borys Budka z PO. - Przez Woodstock przewinęły się miliony ludzi. Dopóki nie nastał PiS, impreza była bezpieczna. Teraz rządzący ksenofobicznie wykorzystują każdą okazję, by siać nienawiść. Na szczęście z tą nienawiścią walczy Owsiak - mówił były minister sprawiedliwości.

Negatywna opinia to nie jest blokada imprezy

Co oznacza stwierdzenie, że Woodstock otrzymał negatywną opinię? – Sprowadza się to głównie do tego, że będzie trzeba przeznaczyć do jego ochrony więcej policjantów, ochroniarzy i służb porządkowych. W tym roku przy Woodstocku pracować będzie ponad 1600 funkcjonariuszy – tłumaczył nam rzecznik prasowy Marcin Maludy z komendy w Gorzowie Wielkopolskim.

Tegoroczny Przystanek Woodstock, czyli impreza muzyczna organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest zaplanowany na 3, 4 i 5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

d4d1ipl

Podziel się opinią

Share
d4d1ipl
d4d1ipl
Więcej tematów