Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak: Przystanek Woodstock nie dostanie pozytywnej opinii policji

Zapowiedział to Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA twierdzi, że chodzi o względy bezpieczeństwa związane m.in. z zagrożeniem terrorystycznym. Taka była też decyzja policji w ubiegłym roku, ale po zmianach dokonanych przez organizatorów koncerty się odbyły.

Mariusz Błaszczak: Przystanek Woodstock nie dostanie pozytywnej opinii policjiŹródło: WP.PL
d24aenm
d24aenm

Mariusz Błaszczak w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia odniósł się do informacji dziennikarza śledczego Witolda Gadowskiego. Napisał on, że kilku Europejczyków z ISIS jest szkolonych do zamachów w Polsce. Mają oni mieć mapy Warszawy, Krakowa i Częstochowy. Dziennikarz dodaje, że latem "odbywa się najgorzej chroniona impreza", a zamach na katolicki kraj przyniesie duży rozgłos.

- Już w zeszłym roku policja wydała negatywną opinię o organizacji Przystanku Woodstock. Jego organizator w prywatnych mediach związanych z totalną opozycją krytykował wtedy tę decyzję. W tym roku opinia też będzie negatywna – powiedział Mariusz Błaszczak.

Według niego, organizatorzy nie zwrócili się do policji o pomoc w zabezpieczeniu festiwalu. - Organizator tkwi w przeświadczeniu, że wszystko będzie fajnie, "róbta co chceta". A za naszą zachodnią granicą był zamach, w którym zginął Polak – dodał szef MSWiA.

Zagrożenie terrorystyczne w Polsce

Mariusz Błaszczak nie chciał mówić o szczegółach, bo to jest domena służb. Zapewnił, że polskie służby są przygotowane, żeby stać na straży bezpieczeństwa Polaków. Według ministra, na podstawie przyjętej przed ŚDM w Krakowie ustawy antyterrorystycznej deportowano z Polski kilka groźnych osób.

d24aenm

Szef MSWiA podczas audycji pochwalił decyzję czeskiego rządu, który wstrzymał relokację uchodźców z obozów w Grecji i we Włoszech. Dodał, że w przeciwieństwie do Polski, czeska opozycja poparła rząd. – A u nas totalna opozycja krytykuje rząd. Być może rozkazy dla niej płyną od nieformalnego lidera, czyli Donalda Tuska, który jako szef Rady Europejskiej straszył Polskę sankcjami – mówił.

Minister w rządzie Beaty Szydło ponownie połączył uchodźców z terrorystami. Według niego, decyzja polskiego rządu o braku zgody na relokację uchodźców znajdujących się w obozach w Grecji i we Włoszech jest słuszna. Mariusz Błaszczak stwierdził, że przyjazd 7 tys. uchodźców uciekających przed ISIS spowodowłby powstanie w Polsce "baz rekrutacjnych dla terrorystów".

d24aenm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24aenm
Więcej tematów