Trwa ładowanie...
dzj294y

Apel Jurka Owsiaka po decyzji policji ws. Przystanku Woodstock

• Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skomentował opinię policji nt. Przystanku Woodstock • Uznano, że w części będzie imprezą o podwyższonym ryzyku • Jerzy Owsiak opublikował list do uczestników festiwalu na Facebooku • "Zostaliście w ocenie administracyjnej uznani za ludzi, do których się nie ma zaufania" • Zaapelował o przestrzeganie regulaminu podczas imprezy
Share
Jerzy Owsiak
Jerzy OwsiakŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Mieczysław Michalak
dzj294y

"Drodzy Woodstockowicze! Jeszcze nigdy tak bardzo nie liczyliśmy na Was!" - pisze Owsiak i wyjaśnia, że policja podtrzymała opinię w stosunku do Przystanku Woodstock, który w części będzie imprezą o podwyższonym ryzyku. Szef Fundacji WOŚP zauważa, że podczas ostatniej edycji festiwalu takiego stanowiska policji nie było. "Czy coś aż tak bardzo zmieniło się w ciągu niecałego roku, od Przystanku Woodstock 2015?" - pyta.

"Zanim otrzymaliśmy formalny komunikat policji, w odpowiedzi na zaskakującą opinię wojewody lubuskiego opracowaliśmy rewolucyjny plan zabezpieczenia imprezy. Z wielkim bólem, z ciężkim sercem, ale… Ogrodziliśmy ogromny teren całego Przystanku Woodstock. Stworzyliśmy 14 wielkich bram, przyjęliśmy większą ilość Pokojowego Patrolu, który ma razem z nami pilnować porządku na festiwalu" - wyjaśnia Owsiak, zaznaczając, że był przekonany, iż te zmiany wystarczą, aby festiwal odbył się według dotychczasowych zasad.

Szef Fundacji WOŚP dziwi się, że policja argumentuje swoją opinię m.in. "możliwością wystąpienia przejawów nienawiści na tle narodowościowym, kulturowym, etnicznym czy wyznaniowym”, oraz tym, że "Przystanek Woodstock może być obiektem zainteresowania środowisk skrajnie nacjonalistycznych oraz skrajnych środowisk lewackich”. "Można by porównać do przewidywań, że pierwszego dnia festiwalu spadnie śnieg" - komentuje Owsiak.

dzj294y

Apeluje również o stosowanie się uczestników festiwalu do regulaminu. "Przystanek Woodstock się odbędzie. Ta maszyna już ruszyła, już są pierwsi Woodstockowicze, już instalują się pierwsze kontenery na kostrzyńskim polu. Ale wiemy, że ci, którzy zdecydowali o nadaniu statusu podwyższonego ryzyka, nie na muzyce będą się skupiali. Festiwal będzie pod ogromną kontrolą. Dlatego teraz bardzo liczymy na Was – przestrzegajcie naszego regulaminu! Nie targajcie żadnych butli gazowych. Wcześniej przelejcie płyny z opakowań szklanych w opakowania plastikowe" - pisze Owsiak.

"Niech tegoroczny Przystanek Woodstock będzie pozytywnym przykładem dla wszystkich przepowiadaczy jedynie złej pogody, którzy w swojej wyobraźni budują świat pełen tylko zagrożeń i dzielący ludzi na tych dobrych i tych bardzo złych. Jest nam przykro, że po tylu latach wzorowej postawy w czasie kolejnych Przystanków Woodstock, zostaliście w ocenie administracyjnej uznani za ludzi, do których się nie ma zaufania. My do Was mamy zaufanie ogromne i budujemy na nim nie tylko Przystanek, ale całe nasze fundacyjne istnienie" - apeluje szef Fundacji WOŚP.

dzj294y

Podziel się opinią

Share
dzj294y
dzj294y
Więcej tematów