Trwa ładowanie...

Wybory samorządowe 2024 Opole. Lista kandydatów na prezydenta miasta

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia. Zgodnie z polskim systemem wyborczym, głosowanie będzie miało miejsce na różnych szczeblach, począwszy od gminnego, aż do wojewódzkiego. Wśród wybieranych organów znajdą się reprezentanci jednoosobowych organów wykonawczych gmin, czyli wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Kto będzie rywalizował o stanowisko prezydenta Opola?

Wybory samorządowe 2024. Oto lista kandydatów na prezydenta Opola.Wybory samorządowe 2024. Oto lista kandydatów na prezydenta Opola.Źródło: pixabay.com
d3bccg1
d3bccg1

W wyborach samorządowych na pięcioletnie kadencje wybrani zostaną członkowie rad gmin, powiatów, miast na prawach powiatu, sejmików województw, a także rad dzielnic m. st. Warszawa. Ponadto w całej Polsce odbędą się wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Znana jest pełna lista kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta w mieście Opole. Na kogo głos będą mogli oddać jego mieszkańcy?

Kandydaci na prezydenta miasta Opole. Pełna lista

Listę kandydatów na prezydenta miasta Opole opublikowała Państwowa Komisja wyborcza. Zgodnie z informacjami, przekazanymi przez organ, w mieście Opole o urząd prezydenta ubiega się 3 kandydatów. Na kogo będą mogli zagłosować mieszkańcy 7 kwietnia?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wkrótce wybory. Czarzasty odsłania karty ws. planów koalicji

Prezydent miasta Opole - lista kandydatów:

d3bccg1

NOWAK Michał Tadeusz - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

WIŚNIEWSKI Arkadiusz - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO

SKAWIŃSKI Ryszard Stanisław - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

Wybory samorządowe. Kiedy przeprowadzona zostanie druga tura?

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia 2024 roku. Lokale wyborcze będą w tym dniu otwarte od 7:00 do 21:00. W przypadku, gdy wybory na prezydenta miasta Opole nie zostaną rozstrzygnięte, a więc żaden z kandydatów nie uzyska co najmniej połowy ważnie oddanych głosów, przeprowadzona zostanie druga tura wyborów.

Ponowne głosowanie odbędzie się dwa tygodnie po I turze wyborów samorządowych, a więc 21 kwietnia. Udział w niej wezmą dwaj kandydaci, którzy w pierwszym głosowaniu uzyskają najwyższe wyniki.

d3bccg1

Powyżsi kandydaci konkurują o pozycję obecnego prezydenta, Marcina GAMBIEC.

Wybory samorządowe 2024. Sprawdź najnowsze informacje. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bccg1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bccg1
Więcej tematów