WP

Nowy spot Platformy Obywatelskiej. Trzaskowski i Schetyna straszą Polexitem

Platforma Obywatelska opublikowała film, w którym lider ugrupowania Grzegorz Schetyna oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, nawiązują do słów Andrzeja Dudy o "wyimaginowanej wspólnocie" europejskiej. Politycy twierdzą, że prezydent nawołuje do Polexitu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liderzy PO ostrzegają przed potencjalnym opuszczeniem UE
Liderzy PO ostrzegają przed potencjalnym opuszczeniem UE (PAP)
WP

Podczas wtorkowego wystąpienia w Leżajsku prezydent mówił o "wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika". - Wspólnota jest potrzebna tutaj, w Polsce, dla nas - własna, skupiająca się na naszych sprawach, bo one są dla nas sprawami najważniejszymi; kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmować sprawami europejskimi. A na razie, niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze - tłumaczył.

Słowa Andrzeja Dudy stały się punktem wyjścia dla najnowszego spotu Platformy. Jej liderzy zaznaczają, że prezydent "odkrył karty" PiS, które zmierza do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

- Obóz władzy gra na wyjście Polski z Unii Europejskiej. Słowa głowy państwa mają znaczenie międzynarodowe. Nie możemy udawać, że ich nie słyszeliśmy - powiedział Schetyna, dodając, że ewentualny Polexit byłby katastrofą dla Polski.

WP

Zobacz także: PiS toczy bój z ludowcami. "To marsz ku końcówce PSL"

Przewodniczący PO zapewnia, że w wyniku opuszczenia wspólnoty nasz kraj poniósłby niepowetowane straty w wielu aspektach.

- Nie chodzi jedynie o miliardy euro, które my dla Polski wywalczyliśmy i które zapewniają naszej ojczyźnie tak dynamiczny rozwój w ostatnich latach. Chodzi o bezpieczeństwo narodowe, chodzi o przyszłość pokoleń następnych, chodzi o przyszłość Polski - wyliczał.

WP

W podobnym tonie wypowiedział się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zwrócił się również z prośbą o wsparcie do działaczy samorządowych.

- Apeluję do wszystkich samorządowców: podpisujmy apel do prezydenta Andrzeja Dudy. A słowa tego apelu brzmią następująco: my samorządowcy stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim próbom wyprowadzenia Polski ze struktur Unii Europejskiej - powiedział Trzaskowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP