Trwa ładowanie...
d2wc0ij

Nowy pomysł CKE krytykowany. Chcą przeprowadzić dwa egzaminy w tym samym czasie

Centralna Komisja Egzaminacyjne chce, aby w przyszłym roku egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty odbyły się w jednym terminie. Dyrektorzy szkół są przeciwni, a ministerstwo uspokaja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany mają być potwierdzone do końca sierpnia (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d2wc0ij

Między 9 a 11 kwietnia miałyby się odbyć w 2019 r. egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty. Pomysłem nie są zachwyceni dyrektorzy, dla których dwa egzaminy w jednym czasie będą oznaczać kłopoty. - Przede wszystkim problemem będzie skompletowanie komisji - mówi w rozmowie z rmf24.pl Ewa Barszcz, szefowa jednej ze szkół podstawowych.

- Ucierpią na tym uczniowie. Pomysłodawca tego rozwiązania albo nie pracował dawno w szkole, albo ma złą wolę - tłumaczy zastępca prezydenta Lublina ds. edukacji Mariusz Banach. Trudności ma też sprawiać kwestia lokali, a także realizacji podstawy programowej.

d2wc0ij

Ministerstwo Edukacji i CKE uspokajają, że rozmowy na ten temat cały czas trwają. Anna Zalewska zaznacza, że tłoku na salach nie będzie, bo spotkają się roczniki z niżu demograficznego. Ostateczne ustalenia mają być znane jeszcze przed początkiem nowego roku szkolnego.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz także: Bartłomiej Misiewicz skończył studia. Politycy złożyli mu życzenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wc0ij

Podziel się opinią

Share

d2wc0ij

d2wc0ij
Więcej tematów