Trwa ładowanie...

Egzamin gimnazjalny 2018 - wyniki. Lepiej poszła część humanistyczna

Uczniowie, którzy pisali egzamin gimnazjalny w kwietniu, poznali wyniki złożonego z trzech części testu. Najłatwiejsze okazały się zadania z języka polskiego, z których uzyskano średnio 68 proc. punktów możliwych do otrzymania.

Egzamin gimnazjalny 2018 - wyniki. Lepiej poszła część humanistycznaŹródło: Forum, fot: Daniel Dmitriew
dtakl6d
dtakl6d

Polscy gimnazjaliści znacznie słabiej wypadli z matematyki. Tam zgromadzili przeciętnie 52 proc. punktów. Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie przyniosły gimnazjalistom średnio 59 proc. punktów, natomiast za blok przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii)
uzyskali o 3 proc. mniej.

Aby zaliczyć egzamin gimnazjalny 2018, należało również podejść do części językowej. Gimnazjaliści mogli wybrać wersję podstawową lub poziom rozszerzony. Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 68 proc. punktów, z niemieckiego - 52 proc., z rosyjskiego - 61 proc., z francuskiego - 70 proc., z hiszpańskiego - 70 proc., z włoskiego - 59 proc.

Przeciętny wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 52 proc. punktów, z niemieckiego - 42 proc., z rosyjskiego - 48 proc., z francuskiego - 78 proc., z hiszpańskiego - 78 proc., z włoskiego - 78 proc.

Zobacz także: Bartłomiej Misiewicz skończył studia. Politycy złożyli mu życzenia

Średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 CKE opublikowała w piątek na swojej stronie internetowej. Uczniowie swoje rezultaty poznali już w nocy z czwartku na piątek.

dtakl6d

Egzamin gimnazjalny 2018 - wyniki bez większych wahań

Wyniki uzyskane przez polskich gimnazjalistów są podobne do tych, które odnotowali w poprzednich latach. Średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 69 proc. punktów możliwych do otrzymania, z matematyki - 47 proc., z historii i WOS - 59 proc., z przedmiotów przyrodniczych - 52 proc., z angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego): na poziomie podstawowym - 67 proc., na rozszerzonym - 49 proc.

Przystąpienie do egzaminu (niezależnie od uzyskanego wyniku) jest konieczne do ukończenia gimnazjum i kontynuacji edukacji w szkole średniej. Podczas postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki ucznia uzyskane na zakończenie nauki w gimnazjum, a także rezultaty uzyskane na egzaminie gimnazjalnym.

W egzaminie gimnazjalnym wzięło udział 300 tys. uczniów. Sprawdzian umiejętności przeprowadzony 18, 19 i 20 kwietnia jest przedostatnim tego rodzaju testem. Ci, którzy z przyczyn zdrowotnych bądź losowych nie mogli przystąpić do egzaminu, mogli nadrobić to w sesji letniej, która odbyła się 4, 5 i 6 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtakl6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtakl6d
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj