Trwa ładowanie...

Wyciekł fragment testu gimnazjalnego. CKE składa doniesienie na policję

Przed rozpoczęciem egzaminu na jednym z portali społecznościowych pojawiła się część polecenia testu gimnazjalnego. Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła już doniesienie na policję w tej sprawie.
Share
Arkusz z języka polskiego zawierał 22 zadania. Wśród nich były 20 zadania zamknięte
Arkusz z języka polskiego zawierał 22 zadania. Wśród nich były 20 zadania zamknięteŹródło: Shutterstock.com
d1ox3xy

CKE potwierdziła, że doszło do wycieku pytań, podaje Radio ZET. Około 20 minut przed rozpoczęciem testu gimnazjalnego w internecie pojawił się na jednym z portali społecznościowych temat wypracowania. "Jest charakterystyka. Bohater, który kierował się ważnymi wartościami w życiu". Na pytanie skąd autor posta to wie, odpowieda, "otworzyliśmy arkusz z nauczycielką". Niektórzy uczniowie stwierdzili, że poznali temat charakterystyki z egzaminu gimnazjalnego 2018 przed samym wejściem na salę.

Arkusz z języka polskiego zawierał 22 zadania - wśród nich były 20 zadania zamknięte, czyli takie, w których uczeń sam musiał wybrać prawidłową odpowiedź z zaproponowanych. Odnosiły się do zamieszczonych w arkuszu fragmentów tekstów. Barbary Skargi "Godność w godzinie rozpaczy" opublikowanego w Tygodniku Powszechnym, powieści Małgorzaty Musierowicz "Tygrys i Róża", wiersza Jonasza Kofty "Wyspa" oraz tekstu Jana Burzyńskiego "Rowerować, teatrować czy kawkować".

d1ox3xy

W arkuszu były też dwa zadania otwarte. Jedno z nich dotyczyło napisania charakterystyki wybranego bohatera literackiego, który kierował się najważniejszą dla siebie wartością, dokonując życiowego wyboru.

W czwartek trzecioklasiści rozwiążą zadania testowe z przedmiotów ścisłych: biologia, chemia i geografii oraz matematyki. Uczniowie są już po egzaminach z przedmiotów humanistycznych i języka polskiego, w piątek - tekst z języka angielskiego.

Egzamin gimnazjalny 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012 - przedmioty, terminy, arkusze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio ZET

d1ox3xy

Podziel się opinią

Share
d1ox3xy
d1ox3xy
Więcej tematów