Trwa ładowanie...
d408ggw

Nowoczesna w Kielcach ma nowego szefa. Dominik Tarczyński ma jedno "ale"

Jedno pytanie posła Prawa i Sprawiedliwości Dominika Tarczyńskiego wystarczyło, by uaktywnić internautów. Polityk zasugerował, że Komitet Obrony Demokracji jedno mówi, drugie robi. Choć deklarował, że jest ruchem społecznym, jego rzecznik został szefem Nowoczesnej w Kielcach. Użytkownicy Twittera, tak jak polityk PiS, dostrzegają, że coś tu jest nie tak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dominik Tarczyński, poseł PiS, zwrócił uwagę, że KOD prezentuje się jako ruch społeczny, a jego rzecznik włączył się w politykę - dołączył do Nowoczesnej
Dominik Tarczyński, poseł PiS, zwrócił uwagę, że KOD prezentuje się jako ruch społeczny, a jego rzecznik włączył się w politykę - dołączył do Nowoczesnej (PAP)
d408ggw

Nie raz na demonstracjach w obronie demokracji obok Mateusza Kijowskiego z KOD można było zobaczyć lidera Nowoczesnej. Ryszard Petru nosił nawet koszulkę z logo Komitetu Obrony Demokracji.

Mimo że przedstawiciele KOD i Nowoczesnej występowali razem, łączyli siły we wspólnej sprawie, Komitet pozostawał samodzielnym ruchem społecznym, a Nowoczesna ugrupowaniem politycznym. Czy to się zmieniło? Wątpliwości ma poseł PiS Dominik Tarczyński.

Na swoim twitterowym profilu poinformował, że rzecznik Komitetu został szefem Nowoczesnej w Kielcach. Mowa o Macieju Klesyku.

d408ggw

Tarczyński dodał też swój komentarz. - A to już KOD nie jest spontanicznym, "oddolnym ruchem" społecznym? - zapytał.

Jego sugestię szybko podchwycili internauci. Ironicznie odnieśli się do sprawy.

- KOD to ruch spontaniczny, oddolny, a przede wszystkim apolityczny, bo przecież działają tam sami ideowcy, którzy nie wspierają żadnych partii - napisał jeden z użytkowników.

Internauci nie byli też zdziwieni.

Wśród komentatorów znaleźli się też tacy, którzy nie zgadzali sie z większością i w całej sprawie nie widzieli niczego dziwnego ani niepokojącego.

*Zobacz też: Ryszard Petru przed marszem: Czy ludzie nie czują tej obłudy? *

Kulisy wyboru nowego szefa KOD w Kielcach

O tym, że nowym przewodniczącym koła Nowoczesnej w Kielcach został Klesyk, rzecznik prasowy świętokrzyskich struktur Komitetu Obrony Demokracji, poinformował portal echodnia.eu.

d408ggw

Na szefa KOD został powołany we wtorek podczas spotkania koła Nowoczesnej. - Do końca września takie spotkania odbędą się we wszystkich kołach Nowoczesnej. 13 października odbędzie się Konwencja Regionalna województwa świętokrzyskiego, na której zostaną wyłonione nowe władze regionalne - powiedział Marek Kowalski, dyrektor biura świętokrzyskiego posła Nowoczesnej Adama Cyrańskiego.

Poza Klesykiem w nowym składzie zarządu Nowoczesnej w Kielcach znaleźli się też: Sylwia Żarnowska, Karol Misiuda, Artur Wabia, Piotr Kopacz, Monika Kowalczyk i Marek Kowalski.

Źródło: Twitter/echodnia.eu/WP

d408ggw

Podziel się opinią

Share

d408ggw

d408ggw
Więcej tematów