Trwa ładowanie...
d27ga1v

Nowa decyzja ws. Marka Falenty. Łagodniejszy wyrok ws. podłożenia podsłuchów

Miał być rok i grzywna, będzie sześć miesięcy w zawieszeniu - taka jest decyzja Sądu Okręgowego w Białymstoku ws. Marka Falenty. Biznesmen jest oskarżony ws. założenia podsłuchów w dwóch firmach w Bielsku Podlaskim. Orzeczenie sądu jest prawomocne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Falenta z nowym wyrokiem
Marek Falenta z nowym wyrokiem (PAP)
d27ga1v

Prawie pięć lat temu Marek Falenta usłyszał zarzut "kierowania wykonaniem czynu zabronionego". Chodzi o założenie podsłuchów w konkurencyjnych firmach z branży węglowej w Bielsku Podlaskim. Podsłuchy w postaci nadajników radiowych były umieszczane w okładce teczki do korespondencji pochodzącej z firmy Falenty.

Początkowo Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim skazał nieprawomocnie Falentę na rok więzienia w zawieszeniu. Teraz sąd odwoławczy złagodził ten wyrok. Marek Falenta otrzymał karę sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Oprócz niego, wyrok usłyszał również były funkcjonariusz ABW, który prowadził firmę detektywistyczną. Na początku został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu. W czwartek sąd II instancji złagodził ten wyrok do 8 miesięcy.

d27ga1v

Do sprawy odniósł się sam zainteresowany. "Zostałem skazany bez żadnych dowodów, pod naciskiem polityków i mediów ale już są jakieś postępy! Gdyby nie te naciski jestem pewny, że zostałbym uniewinniony!" - napisał Marek Falenta na Twitterze.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski o prezydencie Legionowa. "Nie wiem, czy był pod wpływem alkoholu"

Afera taśmowa

Przypomnijmy: Marek Falenta został skazany w 2016 roku na 2,5 roku więzienia w związku z tzw. aferą podsłuchową. Obrońcy Falenty złożyli kasację do Sądu Najwyższego i czekają na wyznaczenie jej terminu.

d27ga1v

W sprawę afery podsłuchowej zamieszani byli również kelnerzy z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Konrad Lassota i Krzysztof Rybka dostali 10 miesięcy w zawieszeniu i grzywny. Trzeci kelner, Łukasz N. miał zapłacić 50 tys. zł na cel społeczny.

Chodziło o nielegalne nagrywanie w latach 2013-2014 znanych polityków, biznesmenów oraz urzędników, m.in. Radosława Sikorskiego, Bartłomieja Sienkiewicza, Elżbietę Bieńkowską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27ga1v

Podziel się opinią

Share

d27ga1v

d27ga1v
Więcej tematów