Trwa ładowanie...
d4188ce

Najnowszy sondaż. PiS, Nowoczesna i PO tracą poparcie, w górę Kukiz'15

Na pierwszym miejscu PiS z wynikiem 35 proc. poparcia, potem Platforma Obywatelska (17 proc. poparcia), a na podium Nowoczesna i Kukiz'15 (10 proc. poparcia) - tak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Ugrupowanie Pawła Kukiza zanotowało 2 proc. wzrost. W Sejmie znalazłoby się jeszcze miejsce dla PSL i SLD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż. PiS, Nowoczesna i PO tracą poparcie, w górę Kukiz'15
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d4188ce

Badanie IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wykazuje spadek poparcia dla trzech największych partii. Na PiS zagłosowałoby o 3 punkty procentowe mniej Polaków. Obecnie partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie na poziomie 35 proc.

Drugie miejsce należy do Platformy Obywatelskiej, którą popiera obecnie 17 proc. obywateli. Partia również odnotowała spadek poparcia o 2 punkty procentowe. Na trzecim miejscu na podium znalazła się Nowoczesna z poparciem 10 procent badanych. Partia Ryszarda Petru straciło jednak w stosunku do wcześniejszego sondażu 1,5 punktu proc.

Sondaż wyborczy. Razem, Wolność i Kongres Nowej Prawicy poza Sejmem

d4188ce

Dokładnie taki sam wynik, jak Nowoczesna, osiągnął ruch Kukiz'15. Jednak ugrupowanie Pawła Kukiza zanotowała najmocniejszy wzrost w obecnym sondażu, aż o 2,6 punktu proc.

Na kolejnym miejscu plasuje się Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 6 procent badanych ( spadek o 1 punkt proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Progu wyborczego nie przekroczyły partie: Razem (3 procent), Wolność (1 procent), Kongres Nowej Prawicy (1 procent). 11 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi "trudno powiedzieć".

Sondaż IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadzono w dniach 16 - 17 lutego.

d4188ce

Podziel się opinią

Share

d4188ce

d4188ce
Więcej tematów