Nagły ruch prezydenta. Narada z udziałem premiera i ministrów
Prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i dowódców wojskowych na naradę - poinformował szef BBN Jacek Siewiera. Spotkanie odbędzie się we wtorek wieczorem. Tematem rozmów będzie wojna w Ukrainie.
O planowanym spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera poinformował Polską Agencję Prasową.
"Na dziś wieczór prezydent zaprosił na naradę do BBN premiera, szefów MON i MSWiA oraz dowódców wojskowych" - przekazał w rozmowie z PAP.
Siewiera zaznaczył, że prezydent będzie chciał omówić podczas spotkania "bieżącą sytuację bezpieczeństwa i dalszą koordynację działań, związanych chociażby ze współpracą sojuszniczą i wspieraniem Ukrainy".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: KO przed PiS. Reakcje na najnowszy sondaż
Europa wspiera Ukrainę
Na zaproszenie niemieckiej prezydencji G7 i Komisji Europejskiej we wtorek w Berlinie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona odbudowie Ukrainy, z udziałem m.in. szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz kanclerza Niemiec Olafa Scholza. W konferencji wziął udział także premier Morawiecki.
Podczas konferencji Morawiecki wskazywał m.in., że Władimir Putin nie może podbić wojskowo Europy, jeśli najpierw nie pokona jej gospodarczo. Szef polskiego rządu przekonywał też, że wspieranie Ukrainy to "najlepsza gwarancja dla naszego bezpieczeństwa i pokoju na następne dekady".
W ostatnich miesiącach odbywały się narady w BBN z udziałem prezydenta, premiera, ministrów i dowódców wojskowych poświęcone m.in. bezpieczeństwu, sytuacji w Ukrainie czy bezpieczeństwu energetycznemu.
Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie klikając TUTAJ
Źródło: PAP
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski