Trwa ładowanie...
d1jlufg

Naczelny Sąd Administracyjny pisze do TSUE. "Podjęte działania realizują wymogi Trybunału"

Naczelny Sąd Administracyjny przesłał do Trybunału Sprawiedliwości UE informację o wykonaniu zarządzonego zabezpieczenia dotyczącego ustawy o Sądzie Najwyższym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przepisy o przejściu w stan spoczynku sędziów mających 65 lat dotyczą też sędziów NSA
Przepisy o przejściu w stan spoczynku sędziów mających 65 lat dotyczą też sędziów NSA (Agencja Gazeta)
d1jlufg

Chodzi o decyzję unijnego Trybunału Sprawiedliwości UE z 19 października o zawieszeniu stosowania niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. Zapisy obniżające wiek przechodzenia sędziów SN w stan spoczynku dotyczą też sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego.

NSA poinformował TSUE, że spośród 14 sędziów, którzy na podstawie zmian w wymiarze sprawiedliwości zostali przeniesieni w stan spoczynku, wszyscy wyrazili chęć powrotu do pracy. "Sędziowie podjęli odpowiedni czynności zawodowe stosownie do postanowienia wiceprezesa TSUE" – napisał prezes NSA Marek Zirk-Sadowski.

W ocenie prezesa NSA podjęte działania w pełni realizują postanowienie TSUE dotyczące środków zabezpieczających.

d1jlufg

Zobacz także: Finowie pokazują jak powinno się świętować niepodległość.

**

Przypomnijmy, że TSUE wystąpił o zawieszenie przepisów emerytalnych, przywrócenie usuniętych sędziów do pracy na warunkach obowiązujących przed wejściem w życie nowej ustawy o SN oraz zablokowanie możliwości obsadzenia ich miejsc.

d1jlufg

Wcześniej informację ws. sędziów SN do TSUE przesłała Małgorzata Gersdorf. Jeżeli do 19 listopada Polska nie przedstawi swoich działań wdrażających postanowienie TSUE, Komisja Europejska może wystąpić o nałożenie wysokich kar dziennych.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1jlufg

Podziel się opinią

Share

d1jlufg

d1jlufg
Więcej tematów