Trwa ładowanie...
d42rfq1

Nacjonaliści chcieli wspinaczką uczcić pamięć swoich bohaterów. Zdobyli... niewłaściwy szczyt

Nacjonaliści z Partii Ludowej Nasza Słowacja postanowili zdobyć szczyt, na który wspinali się ich bohaterowie. I faktycznie zdobyli Krywań. Tylko w niewłaściwym paśmie górskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nacjonaliści chcieli wspinaczką uczcić pamięć swoich bohaterów. Zdobyli... niewłaściwy szczyt
(Facebook.com, Google Maps)
d42rfq1

Słowaccy narodowcy pochwalili się kultywowaniem tradycji wspinania się na szczyt Krywań. Na Facebooku zamieścili zdjęcia z udanej próby wspinaczkowej i nawiązali do swoich bohaterów: pisarza Gašpara Fejérpataky-Belopotocký'ego, Ľudovíta Štúra, Józefa Miloslava Hurbana, Michała Miloslava Hodžy, Samo Bohdana Hroboňa. Tradycja sięga sierpnia 1841 roku.

Pojawił się jednak pewien drobny problem. Otóż szczyt, który zdobyli nacjonaliści to Wielki Krywań. W paśmie górskim Mała Fatra (w Karpatach Zachodnich). Tymczasem Hodža, Hroboň i Štúr wspięli się na Krywań. Wyższy o niemal 800 m (2494 zamiast 1709 metrów), odległy o ponad 100 km i leżący w zupełnie innym paśmie - Tatrach Wysokich.

Odległość dzieląca oba szczyty to ponad 100 km. Różnią się też wysokością - narodowcy zdobyli szczyt niższy o 700 m. google maps
Odległość dzieląca oba szczyty to ponad 100 km. Różnią się też wysokością - narodowcy zdobyli szczyt niższy o 700 m. (google maps)

Błąd od razu wychwycili internauci. I bezlitośnie wyśmiali przywiązanych do narodowych tradycji działaczy, którzy nie znają nawet geografii własnego kraju.

d42rfq1

Podziel się opinią

Share
d42rfq1
d42rfq1