Trwa ładowanie...

"Na Miłość Boską". Minister Gliński o słowach o Żydach i Goebbelsie

Nie milkną kontrowersje wokół słów szefa resortu kultury Piotra Glińskiego o relacjach między opozycją i obozem PiS. Wicepremier uważa, że został źle zrozumiany, kiedy mówił o Żydach i Goebbelsie.

Share
"Na Miłość Boską". Minister Gliński o słowach o Żydach i Goebbelsie
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3nv41y

Chodzi o słowa dotyczące stosunku polityków opozycji do członków rządu i partii Jarosława Kaczyńskiego w wywiadzie dla "Wprost". Słowa polskiego wicepremiera nie tylko wywołały burzę wśród polskich internautów, szybko podchwyciły je także zagraniczne agencje, m.in. izraelska JTA i amerykańska AP.

"Na Miłość Boską! Niezrozumienie, zła wola czy socjotechnika? Mówiłem wyraźnie o języku goebbelsowskim, o mechanizmie propagandy, a nie mówiłem - jak kłamie GW - że "PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa" - napisał Piotr Gliński w mediach społecznościowych.

d3nv41y

Zaznaczył też, że ta ostatnie teza jest "szersza, poważniejsza i oczywiście nieprawdziwa".

Przypomnijmy więc słowa ministra z wywiadu.

- Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczać, delegitymizować, mamy być tak traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzać do nas obrzydzenie - wyliczał Gliński.

d3nv41y

- W opozycji byliśmy wykluczani, traktowani jak trędowaci. Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach itd. - mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Miasto murem podzielone. Naprzeciw siebie stoją Polacy i Romowie

d3nv41y

Podziel się opinią

Share
d3nv41y
d3nv41y
Więcej tematów