Muzułmanie w Niemczech się boją. Imamowie pokazali, co do nich przychodzi
Meczety w Niemczech, w tym Meczet Centralny w Kolonii, otrzymują coraz więcej różnego rodzaju pogróżek. To pokłosie wydarzeń na Bliskim Wschodzie i wojny Izraela z Hamasem.
Społeczność muzułmańska jest coraz bardziej zaniepokojona - twierdzi Turecko-Islamska Unia ds. Religijnych (DİTİB), największa instytucja reprezentująca muzułmanów w Niemczech.
Od momentu ataku Hamasu na Izrael 7 października ubiegłego roku, jak podaje Anadolu Agency, Meczet Centralny w Kolonii otrzymał 17 wiadomości e-maili i listów z różnego rodzaju pogróżkami. Ostatnio anonimowe groźby zaczęły docierać również do meczetu w Dinslaken w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, co wywołało niepokój wśród wiernych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Przełomowe odkrycie w Strefie Gazy. Oto najdłuższy tunel Hamasu
Rosnąca liczba gróźb wywołała falę niepokoju wśród społeczności muzułmańskiej w Niemczech. Wrogie komunikaty nie tylko wywołują strach, ale także rodzą pytania o konsekwencje konfliktów międzynarodowych dla pokoju w kraju. W miarę jak społeczność muzułmańska poszukuje rozwiązań, władze stają przed wyzwaniem, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa - komentuje BNN Breaking.
Serwis zwraca uwagę, że sposób, w jaki rząd federalny ma zamiar rozwiązać ten problem, w dalszym ciągu pozostaje zagadką. "W obliczu tych incydentów społeczność muzułmańska w Niemczech nadal ma nadzieję na stworzenie środowiska wolnego od nienawiści, w którym będzie mogła swobodnie i bez strachu praktykować swoją wiarę" - czytamy.
Źródło: Anadolu Agency, BNN Breaking