Trwa ładowanie...
d1s91w8

Mosbacher dziękuje za słowa szefa Światowego Kongresu Żydów o Polakach

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poparła słowa szefa Światowego Kongresu Żydów o Polakach. Ronald S. Lauder powiedział, że nasz naród nie może być obwiniany za Auschwitz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1s91w8

"Gratuluję i przyklaskuję Ronaldowi Lauderowi wspaniałego przywództwa w związku z jego artykułem "Polacy nie byli winni Auschwitz" o tym, co wszyscy Amerykanie wiedzą, że jest prawdą" - napisała Mosbacher na Twitterze.

Dyplomatka odniosła się do środowego tekstu Laudera w "Rzeczpospolitej", w którym stwierdził, że zawsze będzie przeciw zakłamywaniu historii, niezależnie czy wynika ono z niezrozumienia, czy ze złej woli. Szef Światowego Kongresu Żydów podkreślił też, że Polacy nie mogą być obwiniani za to, że niemieccy naziści w Polsce zbudowali swoje obozy śmierci.

"Auschwitz był niemieckim obozem założonym przez Niemców i przez nich prowadzonym" - powtórzył Lauder.

d1s91w8

Zobacz także: Marianin w Licheniu molestował Saramonowicza. „Księża tworzyli tam siatkę pedofilską”

Spór z Konfederacją

Amerykańska ambasador jest w ostatnich dniach bardzo aktywna w polskiej debacie publicznej. W czwartek odniosła się do wątpliwości, które wobec ustawy 447 Just zgłasza Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

d1s91w8

Mosbacher oskarżyła polityków o kłamstwo i mowę nienawiści. Na zarzuty dyplomatki odpowiedzieli politycy prawicowej koalicji.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s91w8

Podziel się opinią

Share

d1s91w8

d1s91w8
Więcej tematów