Trwa ładowanie...
dsd78sn

Mosbacher uderza w Konfederację. "Rażąca nieprawda"

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher odniosła się do wątpliwości, które wobec ustawy 447 Just zgłasza Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Dyplomatka oskarżyła jej polityków o kłamstwo i mowę nienawiści. Na zarzuty dyplomatki odpowiedzieli politycy prawicowej koalicji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Georgette Mosbacher zarzuca Konfederacji kłamstwo
Georgette Mosbacher zarzuca Konfederacji kłamstwo (East News)
dsd78sn

Politycy Konfederacji sugerują, że polski rząd potajemnie negocjuje warunki porozumienia z USA i Izraelem ws. mienia bezspadkowego

"Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe. (...) Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami" - czytamy na Twitterze Mosbacher.

Na stronie amerykańskiej ambasady czytamy, że ustawa Just 447 ma służyć wyłącznie powstaniu jednorazowego raportu, dotyczącego przepisów prawnych i polityk poszczególnych krajów, które w 2009 roku przyjęły Deklarację z Terezina. Dotyczyła ona m.in. "zwrotu lub restytucji bezprawnie zajętego mienia".

dsd78sn

"Ustawa JUST nie jest wymierzona przeciwko żadnemu państwu, ani nie traktuje jakiegokolwiek państwa w sposób szczególny. (...) Nie wymaga aby jakikolwiek kraj wypłacał pieniądze pojedynczym osobom, obcym rządom lub międzynarodowym organizacjom z racji zwrotu mienia łącznie z bezspadkowym z okresu Holocaustu" - zaznacza amerykańska ambasada.

"Mosbacher go home"

Do wpisu Mosbacher odnieśli się liderzy Konfederacji. Krzysztof Bosak nazwał go "ordynarną próbą interwencji w kończącą się kampanię wyborczą". "Ambasada USA miała ostatnie dwa lata na wyjaśnianie o co chodzi. Nigdy nie zaprosili propolskich organizacji do jakiejkowiek dyskusji na ten temat" - czytamy na Twitterze polityka.

- Skoro pojawiły się nieprawdziwe informacje w naszej kampanii, to zachęcamy do sprostowania. Pani Mosbacher nie przedstawiła żadnego konkretu, który należy sprostować. Jeżeli ktoś psuje sojusz polsko-amerykański, to właśnie ci ludzie, którzy lobbują za partykularnym interesem diaspory izraelskiej, a nie wszystkich obywateli USA - dodał podczas konferencji prasowej w Sejmie.

dsd78sn

Głos zabrał także Robert Winnicki. Poseł Konfederacji ocenił, że okres rządów PiS "przyzwyczaił" Amerykanów do uległej postawy Polski wobec USA. Swój wpis zakończył hashtagiem #MosbacherGoHome (Mosbacher - do domu).

Z kolei Jakub Kulesza wytknął Mosbacher hipokryzję. - W tym dokumencie jest wprost napisane, że deklaracja z Terezina wzywa państwa do zwrotu tego mienia. Pani Mosbacher sama sobie przeczy - ocenił w Sejmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsd78sn

Podziel się opinią

Share

dsd78sn

dsd78sn
Więcej tematów