Trwa ładowanie...
d3vhpfd

Mirosława Stachowiak-Różecka

Najnowsze informacje
2.6
(22 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Świebodzin

Partie:
d3vhpfd
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Mirosława Stachowiak-Różecka to pedagog, producent filmowy i samorządowiec. Związana jest ze strukturami Prawa i Sprawiedliwości na Dolnym Śląsku.

Mirosława Stachowiak-Różecka – życiorys

Mirosława Agnieszka Stachowiak-Różecka urodziła się 8 lipca 1973 roku w Świebodzinie. Tam również ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza. Podjęła studia na kierunku resocjalizacja na Uniwersytecie Wrocławskim, nie podchodząc jednak do egzaminu dyplomowego. Tytuł magistra z zakresu pedagogiki specjalnej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej uzyskała w 2017 roku.

W dorobku zawodowym Mirosławy Stachowiak-Różeckiej dominuje działalność w branży filmowej. Zajmowała się bowiem produkcją filmów dokumentalnych oraz historycznych, współpracując między innymi od 2005 do 2007 roku z wrocławską Wytwórnią Filmów Fabularnych. Mirosława Stachowiak-Różecka była również brokerem ubezpieczeniowym.

Mirosława Stachowiak-Różecka – kariera polityczna

Mirosława Stachowiak-Różecka od 2002 roku związana jest z ugrupowaniem Prawo i Sprawiedliwość. Po raz pierwszy w Radzie Miasta Wrocławia zasiadła po uzyskaniu mandatu w wyborach samorządowych w 2006 roku. Sukces powtórzyła w kolejnych wyborach w 2010 i 2014 roku.

Podczas swojego urzędowania we wrocławskim ratuszu Mirosława Stachowiak-Różecka zajmowała stanowisko wiceprzewodniczącej Rady Miasta oraz szefa klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 roku był kandydatką nie tylko na radną, ale również prezydenta miasta. W II turze wyborów przegrała z kontrkandydatem Rafałem Dutkiewiczem.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydowała do Sejmu, znajdując się na pierwszym miejscu listy swojej rodzimej partii. Wybory zakończyły się dla Mirosławy Stachowiak-Różeckiej sukcesem – uzyskała mandat poselski i zasiadła w Sejmie VIII kadencji.

26 kwietnia 2018 roku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił Mirosławę Stachowiak-Różecką jako oficjalną kandydatkę grupowania na urząd prezydenta Wrocławia w wyborach samorządowych 2018.

Mirosława Stachowiak-Różecka – rodzina

Mężem Mirosławy Stachowiak-Różeckiej jest Radosław Poraj-Różecki, który również związany jest z produkcją filmową, a dawniej polityką. Para ma syna, Jeremiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vhpfd
d3vhpfd
d3vhpfd
Więcej tematów
d3vhpfd