Trwa ładowanie...

Agitacja wyborcza w kościele. Ksiądz na mszy namawia do spotkania z posłanką PiS

W jednym z wrocławskich kościołów ksiądz podczas ogłoszeń parafialnych zapraszał wiernych na spotkanie z Mirosławą Stachowiak-Różecką. To posłanka PiS, która startuje w wyborach na prezydenta miasta.

Share
Agitacja wyborcza w kościele. Ksiądz na mszy namawia do spotkania z posłanką PiS
Źródło: Pixabay.com
d1nmrwo

- Zapraszamy na spotkanie z poseł Mirosławą Stachowiak-Różecką - kandydatką na prezydenta Wrocławia. Zostaną na nim poruszone problemy mieszkańców osiedla i możliwości działania. Poseł będzie także odpowiadała na pytania - brzmi treść ogłoszenia, które usłyszeli wierni z kościoła św. Anny na wrocławskim Oporowie. Niektórzy parafianie byli oburzeni wyborczą agitacją.

Sama zainteresowana broni się, że "kontakt z mieszkańcami miasta zawsze był dla niej priorytetem". - Nigdy nie odmawiam spotkań przedstawicielom lokalnej społeczności. Rady osiedla zapraszają mnie do swoich siedzib, podobnie jak organizacje pozarządowe - tłumaczy Stachowiak-Różecka w rozmowie z portalem gazetawroclawska.pl.

Sprawę skomentował też rzecznik wrocławskiej kurii. - Kościół nie utożsamia się z żadną opcją polityczną i ta zasada powinna być przestrzegana przez duszpasterzy. Na pewno te spotkania nie powinny odbywać się z kościołach ani innych miejscach kultu - tłumaczy ks. Rafał Kowalski.

Zobacz także: Wassermann o sytuacji z 2015 roku: "Wtedy im to nie przeszkadzało"

Źródło: gazetawroclawska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nmrwo

Podziel się opinią

Share
d1nmrwo
d1nmrwo
Więcej tematów