Trwa ładowanie...

Afera PCK z politykami PiS. Pada nazwisko Mirosławy Stachowiak-Różeckiej

Pod adresem Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, posłanki PiS, niedoszłej prezydent Wrocławia, oraz jej męża padają poważne sugestie. Małżeństwo pracowało w spółce, która miała okradać PCK.

Share
Afera PCK z politykami PiS. Pada nazwisko Mirosławy Stachowiak-RóżeckiejŹródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d1tqfsn

Co łączy aferę PCK z Mirosławą Stachowiak-Różecką? Jak podaje "Gazeta Wyborcza", była pracownicą Supry, a jej mąż pierwszym prezesem Fundacji Supra, która według prokuratury miała służyć do wyprowadzania pieniędzy z PCK. Polski Czerwony Krzyż miał stracić na tym około 1,4 mln zł.

"W ocenie biegłego w wyniku nieuzasadnionego wyprowadzenia na rzecz Fundacji Supra większej części działalności biznesowej, polegającej na zbiórce odzieży używanej i dalszej jej odsprzedaży, PCK utracił przychody z tej działalności, które zamiast stowarzyszenia [PCK] uzyskała Fundacja Supra” - brzmi fragment aktu oskarżenia.

PiS w Suprze

Dziś właścicielem i prezesem zajmującej się ubezpieczeniami spółki Supra Brokers jest Rafał Holanowski. "W firmie zatrudniał i zatrudnia wielu polityków PiS i członków ich rodzin" - podaje dziennik. Wiceprezesem jest Marcin Pietryszyn, brat byłego radnego PiS i prezesa gdańskiego Lotosu Roberta Pietryszyna. Z Suprą związana jest też siostra Holanowskiego Anna Szorec, była radna PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia.

Zobacz też: Beata Szydło skrytykowała Roberta Biedronia. "Ona nic nie rozumie"

Afera PCK z politykami PiS

Zamiast pomagać, okradali najuboższych. Jak podaje gazeta, powołując się na ustalenia prokuratury, politycy PiS tworzyli układ, który rządził dolnośląskim PCK. Pieniądze miały płynąć na kampanię Prawa i Sprawiedliwości i do firmy zatrudniającej pisowskich działaczy.

Oskarżenie ma 186 stron. Straty, jakie poniósł PCK, oszacowano na 3 036 598,30 zł. W sprawie pojawiają się takie nazwiska jak: radny sejmiku województwa Jerzy G., poseł PiS Piotr B., radny Rady Miejskiej Wrocławia Jerzy S., a także pełniący funkcję prezesa dolnośląskiego oddziału PCK Rafał Holanowski, który jako jedyny zgodził się na publikację swojego nazwiska i wizerunku.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tqfsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tqfsn
d1tqfsn
Więcej tematów