Trwa ładowanie...

Matura 2021. Nie poszli na egzamin, bo szkoła podała zły termin. Dyrektorka się tłumaczy

Matura 2021 dobiega powoli końca. Ostatnie egzaminy 20 maja. Nie wszędzie odbyło się jednak bezproblemowo. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie błędnie przekazał, że na maturę z historii trzeba stawić się do szkoły o 13:30. Tymczasem egzamin zaczynał się o 9:00. W rozmowie z Wirtualną Polską dyrektorka placówki potwierdziła, że na egzamin przyszedł zaledwie jeden z czterech maturzystów zdających ten przedmiot. Doszło do "ludzkiego błędu", a uczniowie zostali przeproszeni.

Share
Matura 2021Matura 2021Źródło: East News, fot: TADEUSZ KONIARZ
d3c164k

Jeden z uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie przekazał za pośrednictwem platformy YouTube, że w jego szkole pojawił się błąd w harmonogramie matur 2021. Placówka przekazała bowiem, że maturzyści mają przyjść na egzamin z historii na poziomie rozszerzonym o godzinie 13:30.

Matura 2021. Błąd w harmonogramie

Gdy abiturienci chcieli wejść do placówki, nie zostali wpuszczeni, gdyż matura zaczęła się o 9:00. O komentarz w tej sprawie Wirtualna Polska poprosiła dyrekcję szkoły.

- Maturę miało zdawać czterech uczniów. Jeden zdawał, przyszedł normalnie na godzinę 9:00, czyli znał termin matury. Zatem należy wnioskować, że inni też powinni ją znać - powiedziała dyrektorka ZSTE w Skawinie Krystyna Jędrzejczyk.

d3c164k

- Terminy matur są znane uczniom od września i wielokrotnie były przypominane. Uczniowie mają dostęp do systemu maturalnego, w którym także są te terminy. Mieli obowiązek sprawdzać przed każdym egzaminem - mówi nam dyrektorka i dodaje, że "rzeczywiście doszło do ludzkiego błędu".

Szkoła przygotowała dodatkowy harmonogram wejścia do szkoły ze względu na pandemię COVID-19. - Tam rzeczywiście było napisane, że wchodzimy do szkoły o 13:30. Oni się tym zasugerowali, a nie tym, co jest w systemie - wyjaśnia rozmówczyni WP.

Matura 2021 w ZSTE w Skawinie. Nowy termin

Krystyna Jędrzejczyk zaprzeczyła doniesieniom medialnym, według których dyrekcja szkoły miała pytać tych maturzystów, na jakie studia się wybierają i czy przyda im się wynik z tej matury. - To nie jest prawda - zaznaczyła dyrektorka i dodała, że kłamstwem jest także to, iż frekwencja wyniosła 0 procent.

d3c164k

W tym samym dniu, czyli w poniedziałek, sprawa została zgłoszona do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Już wtedy uczniowie otrzymali informację, że do matury z historii na poziomie rozszerzonym mogą przystąpić w dodatkowym terminie, czyli 16 czerwca. O sprawie zostali także poinformowani rodzice.

Dyrektorka zaznaczyła, że późniejszy termin egzaminu nie przeszkodzi w rekrutacji na studia. - Ci uczniowie dostaną świadectwa maturalne tak, jak wszyscy, czyli 5 lipca - dodała Jędrzejczyk.

Zobacz też: Matura 2021. Zadaliśmy warszawiakom pytania z poprzednich lat

Matura 2021. Arkusze i odpowiedzi

Redakcja Wirtualnej Polski od rozpoczęcia matury 2021 udostępniła oficjalne arkusze i opublikowała poprawne odpowiedzi z następujących egzaminów dojrzałości:

d3c164k
d3c164k
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3c164k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3c164k
d3c164k
Więcej tematów