Trwa ładowanie...

Matura 2021. Biologia rozszerzona - arkusze i odpowiedzi. Zobacz, jak ci poszło

W środę odbył się nieobowiązkowy egzamin maturalny z biologii na poziomie rozszerzonym. Nasi eksperci przygotowali odpowiedzi na pytania, z którymi zmierzyli się abiturienci. Sprawdź, czy zdasz.

Matura 2021. Biologia rozszerzona - arkusze i odpowiedzi. Zobacz, jak ci poszłoMatura 2021. Biologia rozszerzona - arkusze i odpowiedzi. Zobacz, jak ci poszłoŹródło: PAP
d3pyijh
d3pyijh

11 maja o godzinie 9:00 rozpoczęła się matura z biologii na poziomie rozszerzonym.

Wynik tego egzaminu, podobnie jak z innych przedmiotów dodatkowych, nie ma wpływu na zdanie matury. Będzie jednak odnotowany na świadectwie maturalnym, a niektóre uczelnie wezmą go pod uwagę podczas rekrutacji.

Zmiana tej zasady zapowiedziana jest dopiero na rok 2023, kiedy to do zaliczenia matury na poziomie rozszerzonym konieczne będzie uzyskanie minimum 30 proc. punktów.

Zobacz też: Dyrektor CKE mówi o poziomie tegorocznej matury. Ostrzega wszystkich, którzy chcą ją zbagatelizować

Chęć zdawania tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 44,2 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 16,3 proc. wszystkich abiturientów.

d3pyijh

Matura 2021. Odpowiedzi z biologii

Na rozwiązanie zadań z biologii maturzyści mieli 180 minut. Po godzinie 14:00, Centralna Komisja Edukacyjna opublikowała arkusze egzaminacyjne.

Poniżej publikujemy propozycje rozwiązań opracowane przez nauczycieli z Centrum Edukacyjnego Maturita www.maturita.pl.

Wyniki matur na początku lipca

Zgodnie z zapowiedzią CKE, wyniki matur 2021 zostaną opublikowane 5 lipca. Aby zdać egzamin wystarczy uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych.

d3pyijh

W tym roku, egzaminy maturalne odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Abiturienci mieli okazję przećwiczyć wszystkie zasady podczas egzaminów próbnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3pyijh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pyijh
Więcej tematów