Trwa ładowanie...

Matura 2021 z biologii. Arkusze CKE - poziom rozszerzony. 24 zadania. Jak Ci poszło?

W środę rano uczniowie rozpoczęli maturę 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym. Po egzaminie publikujemy arkusze CKE.

Matura 2021 z biologii. Arkusze CKE - poziom rozszerzony. 24 zadania. Jak Ci poszło?Źródło: PAP
d18rrvh
d18rrvh

Chęć zdawania biologii zadeklarowało 44,2 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 16,3 proc. wszystkich tegorocznych abiturientów. . Egzamin nie jest obowiązkowy, ale osoby planujące przyszłość na studiach medycznych, czy biotechnologicznych muszą sobie z biologią na maturze poradzić.

Matura 2021 z biologii. Arkusze CKE

Matura z biologii rozpoczęła się o godz. 9, na jej rozwiązanie maturzyści mieli 180 minut. Po zakończeniu egzaminu CKE publikuje arkusze egzaminacyjne. Wielu maturzystów po nie sięga, aby w domu zweryfikować rozwiązania lub wymienić się opiniami z innymi maturzystami. Zobacz arkusze CKE w poniższym linku

Matura 2021. Poziom rozszerzony dobrowolny

Przypomnijmy, że maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nie ma w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą.

d18rrvh

Zniesiono również obowiązek zdawania przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

Według CKE z deklaracji maturzystów wynika, że 13,5 proc. tegorocznych absolwentów liceów i techników zadeklarowało, że nie przystąpi do ani jednego takiego egzaminu.

  • Do jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego chce przystąpić 26,9 proc. tegorocznych absolwentów,
  • do dwóch – 29,3 proc,
  • do trzech – 24,7 proc.,
  • do czterech – 5 proc.,
  • do pięciu – 0,5 proc.,
  • do sześciu – 0,1 proc.

Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdawane są na poziomie rozszerzonym. Dlatego do tej grupy zaliczane są także – na tym poziomie – matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

d18rrvh

Najczęściej wybieranym przez tegorocznych maturzystów przedmiotem maturalnym na poziomie rozszerzonym jest w tym roku język angielski. Na drugim miejscu znalazła się matematyka, na trzecim język polski, na czwartym geografia, na piątym biologia.

Wyniki matur ogłoszone zostaną 5 lipca

Aby uzyskać maturę, trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego (nie ma progu zaliczeniowego), służy tylko przy rekrutacji na studia.

Matura 2021. Zadaliśmy warszawiakom pytania z poprzednich lat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18rrvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18rrvh
Więcej tematów