Trwa ładowanie...

Matura 2020. Dariusz Piontkowski zdradził plany ws. wakacji i egzaminów

Minister edukacji narodowej podał przybliżony termin matur i egzaminów ósmoklasisty. Minister Edukacji Narodowej mówił też o przygotowaniu arkuszy egzaminacyjnych, wyjaśnił także kwestię wakacji, a także mówił o tym, kiedy dzieci wrócą do szkoły.

Share
Matura 2020. Dariusz Piontkowski zdradził plany ws. wakacji i egzaminów
Źródło: PAP, fot: Lech Muszyński
d3d9n9n

Środa to dzień informacji, które zaciekawią tegorocznych maturzystów, ósmoklasistów i uczniów, których czeka egzamin zawodowy.

Matura 2020. Dariusz Piontkowski podał przybliżony termin egzaminów

Co prawda, dokładny terminarz nie jest jeszcze znany, jednak Dariusz Piontkowski zapewnia, że o maturach i egzaminach ósmoklasisty poinformuje na najbliższej konferencji prasowej. Weźmie w niej udział także premier Mateusz Morawiecki.

Pewne jest jedno. Egzaminy zostaną ponownie przesunięte w czasie. "Wiemy już, że w maju nie odbędą się egzaminy: egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny, który planowane były odpowiednio w kwietniu i maju tego roku" - tłumaczy Piontkowski w nagraniu na Twitterze.

Zobacz też: Wybory 2020. Obóz rządzący poróżniony. "Rozpad rządu możliwy"

Matura 2020. Dariusz Piontkowski: Matura i egzamin ósmoklasisty w trakcie roku szkolnego

Co ważne MEN zakłada, że matura, jak i inne egzaminy, odbędzie się jeszcze w trakcie roku szkolnego. "Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, będziemy starali się zorganizować je prawdopodobnie w czerwcu. Chcemy też zorganizować egzaminy zawodowe" - podkreśla minister Piontkowski.

d3d9n9n

Polityk zapewnił równocześnie o gotowości do przeprowadzenia matur i egzaminu ósmoklasisty. Arkusze maturalne i egzaminacyjne zostały już wydrukowane. "Teraz jest tylko kwestia dystrybucji i dania wyraźnego sygnału, kiedy te egzaminy mają się odbyć" - dodał minister.

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski: Wakacje nie będą skrócone

Na nagraniu pojawiła się także informacja dotycząca wakacji. Ta ucieszy zapewne wszystkich uczniów, za wyjątkiem tych, których czeka matura. "Wakacji nie mamy zamiaru skracać, uczniowie, nauczyciele, rodzice potrzebują odpoczynku. Tym razem nie od tradycyjnej nauki, tylko od tej formy kształcenia na odległość" - mówi o wakacjach Piontkowski.

Przypomnijmy, że w środę rano minister edukacji narodowej poruszył też kwestię tego, kiedy dzieci wrócą do szkoły. Jak mówił Piontkowski, na ten moment trudno przedstawić dokładną datę. To, kiedy dzieci wrócą do szkoły, zależy od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja epidemiczna w Polsce. Możliwe, że aż do wakacji do szkół nie wrócą ani uczniowie, ani nauczyciele.

d3d9n9n

Pewne jest jedno, niezależnie od tego, kiedy dzieci wrócą do szkoły, w pierwszej fali będą to najmłodsi uczniowie. - Będziemy o tym informowali za kilka dni. Trwają rozmowy z premierem i ministrem zdrowia. Myślimy głównie o klasach początkowych, bo tu opieka ze strony rodziców jest największa - mówił Piontkowski w "Sygnałach Dnia".

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3d9n9n

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d9n9n
d3d9n9n
Więcej tematów