Trwa ładowanie...
d1oga1q

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty 2020 przełożone. Rodzice oburzeni decyzją rządu

Matura i egzamin ósmoklasistów 2020 zostały przełożone. Informacje przekazał premier Mateusz Morawiecki. Do 26 kwietnia zamknięte wciąż pozostaną też szkoły i przedszkola. Decyzja rządu nie spodobała się niektórym rodzicom, którzy twierdzą, że zajęcia dla ich dzieci powinny zostać wstrzymane co najmniej do maja.
Share
Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty 2020 przełożone na inny termin
Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty 2020 przełożone na inny terminŹródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d1oga1q

Najnowsze rządowe ustalenia Mateusz Morawiecki ogłosił wspólnie z ministrem edukacji narodowej Dariuszem Piontkowskim. Na konferencji prasowej przekazano, że matura i egzamin ósmoklasistów odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu.

– O dwa tygodnie, do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół i przedszkoli. Przesuwamy egzaminy maturalne i egzamin ósmoklasistów. Nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu, raczej w drugiej połowie czerwca. Na trzy tygodnie wcześniej poinformujemy o terminie – powiedział Morawiecki.

Matura 2020 i egzamin ósmoklasistów. Rodzice niezadowoleni z decyzji rządu

Mimo, że matura i egzamin ósmoklasistów zostały przełożone, niektórzy rodzice uznali, że posunięcia rządu w sprawie nauczania ich dzieci nie są wystarczające. Dorośli twierdzą, że maturzyści i absolwenci szkół podstawowych powinni wrócić do szkół najszybciej w maju.

d1oga1q

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

– Po 27 kwietnia nic się nie zmieni. Koronawirus krzyżuje plany szkołom){:follow} się nie skończy. Nie rozumiem dlaczego rząd decyduje się na wydłużenie zdalnego nauczania tylko o dwa tygodnie. Liczyłam na to, że podany zostanie dłuższy czas np. do końca maja – mówi w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" pani Katarzyna, mama siódmoklasisty z Lublina.

Matura 2020 i egzamin ósmoklasistów. Koronawirus krzyżuje plany szkołom

Rodzice uważają, że przełożenie matur i egzaminów ósmoklasistów na bardziej odległy termin sprawiłoby, że uczniowie nie byliby narażeni na tak duży stres, jak obecnie.

d1oga1q

– Taka informacja pozwoliłaby nam wszystkim na lepsze psychiczne przygotowanie do zmian. Dzieci bardzo męczą się zamknięte w domach. Gdyby powiedzieć otwarcie, że to musi potrwać dłużej to nie nastawialiby się na szybszy powrót do normalności, a potem nie byłoby rozczarowania – przekonuje pani Katarzyna.

Matura 2020 i egzamin ósmoklasistów. Pedagodzy ostrzegają

W sprawie przełożenia terminu egzaminów maturalnych i ósmoklasistów wypowiedział się też dyrektor jednej z lubelskich podstawówek.

– Liczyłem jednak na to, że przynajmniej w przypadku ósmoklasistów możliwa będzie rezygnacja w tym roku z przeprowadzania egzaminów. Szkoda, że tak się nie stało chociaż prywatnie wydaje mi się, że taka decyzja będzie musiała zapaść wcześniej czy później. Patrząc na to, co się dzieje w Włoszech czy w Hiszpanii nie można liczyć, że u nas tak szybko epidemia się skończy – obawia się dyrektor placówki.

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oga1q

Podziel się opinią

Share
d1oga1q
d1oga1q
Więcej tematów