Trwa ładowanie...
d4fe3bx

Mariusz Kamiński o incydencie z kukłą abpa Jędraszewskiego. "Potrzeba reakcji"

Tą sprawą powinna zainteresować się prokuratura - uważa Mariusz Kamiński, szef MSWiA, komentując incydent podczas imprezy Mister Gay Poland w Poznaniu. Jeden z uczestników odgrywał podrzynanie gardła kukle przedstawiającej arcybiskupa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Kamiński, szef MSWiA
Mariusz Kamiński, szef MSWiA (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4fe3bx

- Jeżeli ktoś w sposób świadomy obraża uczucia religijne innych osób, dopuszcza się profanacji świętych dla wielu Polaków symboli, musi liczyć się z reakcją państwa - stwierdził na antenie TVP Mariusz Kamiński, szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, koordynator służb specjalnych.

- Nie ma przyzwolenia na takie rzeczy - mówił Kamiński, pytany o weekendowe wydarzenia w Poznaniu, gdzie podczas gejowskiej imprezy drag queen z nożem w ręku symulował poderżnięcie gardła kukle z podobizną abpa Marka Jędraszewskiego. Dodał, że tą sprawą powinna zainteresować się prokuratura.

- Tu nie chodzi tylko o Kościół katolicki, ale wszystkie inne wyznania. Szydzenie i profanowanie symboli jest sprzeczne z prawem i państwo będzie w takich sytuacjach reagować - zapowiedział szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

d4fe3bx

Zobacz także: Kaczyński pomagał Łopińskiemu w wynajęciu mieszkania? Sasin odpiera zarzuty

- Każdy ma prawo głosić swoje poglądy, swój światopogląd. Możemy ze sobą polemizować, ale w sposób cywilizowany. Nie może być przemocy, zastraszania kogokolwiek. Służby państwowe muszą nad tym czuwać - powiedział szef MSWiA.

d4fe3bx

Zaznaczał, że w życiu publicznym nie ma również miejsca na hasła gloryfikujące faszyzm czy komunizm oraz rasizm i antysemityzm.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fe3bx

Podziel się opinią

Share
d4fe3bx
d4fe3bx
Więcej tematów