placeholder_28piqt

Poznań. Uczestnik Mister Gay Poland poderżnął gardło kukle przedstawiającej biskupa. Jest oświadczenie

Wybory Mister Gay Poland 2019 w Poznaniu miały nieoczekiwany przebieg. W czasie imprezy w poznańskim klubie Punto, jeden z uczestników symulował zabójstwo kukły przedstawiającej abp. Marka Jędraszewskiego. Jest oświadczenie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory Mister Gay 2019 w Poznaniu. Uczestnik "poderżnął gardło" kukle przedstawiającej biskupa (zdjęcie z 2018 r.)
Wybory Mister Gay 2019 w Poznaniu. Uczestnik "poderżnął gardło" kukle przedstawiającej biskupa (zdjęcie z 2018 r.) (East News)
placeholder_28piqt

Organizatorzy imprezy Mister Gay Poland 2019 w Poznaniu opublikowali na Facebooku wpis, w którym odcinają się od kontrowersyjnego zachowania. "Sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy" - czytamy.

Przedstawiciele "Mr. Gay Poland" przeprosili też wszystkie osoby, które poczuły się urażone wspomnianym incydentem. "Nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów" - napisali.

placeholder_28piqt

Wybory Mister Gay 2019 w Poznaniu. Uczestnik "poderżnął gardło" kukle przedstawiającej biskupa

Zdjęcia z imprezy pojawiły się w sieci w weekend. Na jednym z nich "Drag Queen Mariolkaa Rebell" dokonuje symbolicznego poderżnięcia gardła dmuchanej lalce. Kukła ma w miejscu twarzy przyklejone zdjęcie abpa Marka Jędraszewskiego, a uczestnik dokonujący "mordu" - czerwone plamy na koszulce, przypominające krew.

Zobacz też: Biskup Jędraszewski o "tęczowej zarazie". Robert Biedroń komentuje w programie "Tłit"

placeholder_28piqt

Krakowski metropolita zszokował opinię publiczną nazywając ruch LGBT "tęczową zarazą", którą trzeba tępić. Wiele osób uznało tę wypowiedź za mowę nienawiści. Abp Marek Jędraszewski otrzymał też wiele głosów poparcia.

Czytaj też: "Tęczowa zaraza". Arcybiskup Marek Jędraszewski ma wsparcie prymasa Czech

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

placeholder_28piqt
Polub WP Wiadomości
placeholder_28piqt
placeholder_28piqt