Trwa ładowanie...

LGBT i "tęczowa zaraza". Kolejne wsparcie dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z zagranicy

Przewodniczący Episkopatu Słowacji i Węgier przesyłają wyrazy solidarności z metropolitą krakowskim. "Ze zdumieniem obserwujemy ostatnie ataki" - pisze w liście biskup Andras Veres. To odpowiedź na wezwanie prymasa Czech.

LGBT i "tęczowa zaraza". Kolejne wsparcie dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z zagranicyŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d22iclr
d22iclr

Burza wokół arcybiskupa Marka Jędraszewskiego rozpoczęła się po jego homilii w rocznicę Powstania Warszawskiego. Hierarcha nawiązał do współczesnej sytuacji w Polsce. - Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił.

Krakowski metropolita został skrytykowany, ale pojawiły się również głosy poparcia dla duchownego. Wsparcie okazał mu m.in. prymas Czech. Do podobnego kroku wezwał również przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier. Kościoły w tych krajach wyraziły solidarność z arcybiskupem Jędraszewskim.

"Wiemy z historii, że wytrwanie w nauczaniu naszej wiary wielokrotnie wywoływało gniew innych. Tym niemniej ze zdumieniem obserwujemy ostatnie niesłuszne ataki, bo wyraziliście jedynie nauczanie Kościoła w obliczu zjawiska naszych czasów. Szokujące jest to, że ci, którzy domagają się akceptacji przekonań, jednocześnie odmawiają prawa do wypowiadania się tym, którzy mają odmienne zdanie. Wyrażamy wsparcie z powodu niebywałych ataków" - napisał bp Andras Veres.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

W podobnym tonie utrzymany jest list przewodniczącego Episkopatu Słowacji. "Jeszcze 30 lat temu znajdowaliśmy się w niewoli komunistycznej: z tego powodu, słusznie jesteśmy bardzo wrażliwi na jakiekolwiek próby uciszania opinii publicznej tylko dlatego, że ze względów ideologicznych uważane są za niepoprawne politycznie" - zaczął abp Stanislav Zvolensky.

d22iclr

"Dzisiaj ważne jest mówienie o człowieku w sposób integralny, zwracając uwagę na antropologię chrześcijańską. Zwolennicy ideologii gender starają się zmusić nas do uważania ich stylu życia za moralnie prawidłowy. W tym sensie odbieramy atak na abpa Jędraszewskiego. To próba ograniczenia wolności religijnej. Wyrażamy pełną solidarność wobec metropolity krakowskiego" - zakończył metropolita Bratysławy.

Źródło: episkopat.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22iclr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22iclr
Więcej tematów