Trwa ładowanie...

Marcin Kierwiński: Jarosław Kaczyński jest mentalnym komunistą

Marek Jakubiak z Kukiz’15 przyznał, że jego ugrupowanie przystąpiłoby do prac związanych ze zmianą konstytucji. – Przecież naszą idee fix jest zmiana konstytucji. Dzisiaj jest tylko jeden organizm, który jest w stanie zapanować nad państwem. To jest naród. Jeżeli konstytucja nie dopuszcza narodu do rządzenia, to trzeba zmienić ją w tym zakresie – powiedział.

d2c88yn

- Nie mamy problemu z konstytucją, ale z jej przestrzeganiem – zaznaczył Marcin Kierwiński. Poseł PO stwierdził, że Jarosław Kaczyński chce powrócić do zapisu o przewodniej roli partii, ponieważ prezes PiS jest mentalnym komunistą.

Marcin Kierwiński sceptycznie odniósł się do słów Marka Jakubiaka, że nowa konstytucja mogłaby dawać społeczeństwu większe uprawnienia do podejmowania decyzji. – Gdyby Jarosław Kaczyński chciał dać władzę narodowi, to nie upolityczniałby wymiaru sprawiedliwości i nie demontowałby Trybunału Konstytucyjnego – mówił poseł PO.

Marek Jakubiak został zapytany, czy dyskusja o konstytucji nie jest tematem zastępczym. Poseł Kukiz’15 przypomniał, że sami twórcy Konstytucji z 1997 roku zakładali jej przegląd po 10 latach i zmianę zapisów, które się nie sprawdziły.

d2c88yn

Marcin Kierwiński odpowiedział na pytanie o rekonstrukcję rządu. Stwierdził, że cały rząd powinien być zmieniony, ponieważ sobie nie radzi z problemami. Zdaniem posła PO najwięksi szkodnicy w rządzie nie zostaną zdymisjonowani, a tymi mają być Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski. – To on (Macierewicz) powinien odejść jak najszybciej, ale na to Jarosław Kaczyński się nie zdecyduje – powiedział.

d2c88yn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c88yn
Więcej tematów