Trwa ładowanie...
d2optcq

Marcelina Zawisza

Najnowsze informacje
2.3
(15 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Katowice

Partie:
d2optcq
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Bartek Kuzia

Marcelina Zawisza jest działaczką społeczno-polityczną i dziennikarką. Jako członkini-założycielka Partii Razem została wyróżniona przez amerykański magazyn biznesowy "Forbes".

Marcelina Zawisza – życiorys

Marcelina Zawisza urodziła się 3 maja 1989 roku w Katowicach. Pochodzi z rodziny o tradycjach górniczych. Jej rodzice byli związkowcami. Skończyła studia licencjackie w Instytucie Polityki Społecznej UW. Swoje życie związała z Warszawą, gdzie mieszka i pracuje.

Marcelina Zawisza – Razem

Marcelina Zawisza jest członkinią i jedną z pięciorga założycieli Partii Razem. Od początku formalnego istnienia tego ugrupowania, a więc od 16 maja 2015 roku, wchodzi w skład zarządu krajowego. Hołduje ideom socjaldemokracji. Wcześniej należała do stowarzyszenia Młodzi Socjaliści oraz do Partii Zieloni. Z listy Zielonych kandydowała w wyborach do Europarlamentu. Była szefową sztabu wyborczego Joanny Erbel – kandydatki na prezydenta Warszawy. Z ramienia Partii Razem starała się o mandat poselski na Sejm VIII kadencji.

Marcelina Zawisza nieustannie działa na rzecz obrony praw kobiet. Brała udział w organizacji czarnego protestu, co w 2018 roku przyczyniło się do umieszczenia jej nazwiska na europejskiej liście "Forbes 30 Under 30" (najbardziej wpływowych Europejczyków przed 30. rokiem życia) w kategorii prawo i polityka.

Zawisza startuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019. Ma być "jedynką" na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2optcq
d2optcq
d2optcq
Więcej tematów
d2optcq