Trwa ładowanie...
d1qf4qc

Razem składa skargę na "Wiadomości". "Antyuchodźcza kampania"

W materiale "Wiadomości" wyemitowano skecz francuskiego komika, który rozbijał butelki w sklepie krzycząc, że "nikt nie będzie pił alkoholu w czasie ramadanu". Reporter serwisu informacyjnego wmawiał widzom, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Po tym materiale partia Razem zdecydowała się złożyć skargę do KRRiT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Partia Razem
Partia Razem (WP.PL, Fot: Materiały prasowe)
d1qf4qc

Skargę przygotowała i podpisała w imieniu partii Marcelina Zawisza. Stwierdza w niej, że materiał to "kolejny przykład kampanii antyuchodźczej i antymuzłumańskiej prowadzonej przez Telewizję Publiczną". Zawisza przypomina w piśmie skierowanym do KRRiT, że telewizja "jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk" zgodnie z ustawą o prawie prasowym.

To nie pierwszy materiał TVP, który wzbudza oburzenie widzów. W jednym z materiałów słowa Jana Pawła II, który mówił, że "to przecież w tym stuleciu stworzono światopogląd w imię którego człowiek może odbierać życie drugiemu człowiekowi" zestawiono z obrazami zamachów terrorystycznych i parady równości. W nietypowy sposób w "Wiadomościach" są też pokazywani politycy opozycji. Tomasz Siemoniak został w nich przedstawiony jako "cień ministra obrony narodowej".

Zobacz też: "Agresywna nadpobudliwość": TVP o Szczerbie

d1qf4qc

Podziel się opinią

Share

d1qf4qc

d1qf4qc
Więcej tematów