Trwa ładowanie...

Manifestacja w obronie europejskich kobiet w Poznaniu. Feministki nie wezmą w niej udziału. "On bardziej szkodzi kobietom niż uchodźcy"

• Manifestacja w obronie kobiet w Poznaniu
• To efekt ataków na kobiety w Kolonii i innych europejskich miastach
• Organizatorem wydarzenia jest partia KORWiN
• Chcą wyrazić swój sprzeciw dla polityki "multi-kulti"
• W demonstracji nie wezmą udział poznańskie feministki

Share
Manifestacja w obronie europejskich kobiet w Poznaniu. Feministki nie wezmą w niej udziału. "On bardziej szkodzi kobietom niż uchodźcy"
Źródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d28vlxn

W sylwestrową noc w Kolonii doszło do ponad 500 przypadków napaści na kobiety, których mieli się dopuścić mężczyźni z Bliskiego Wschodu i północnej Afryki. Wśród zatrzymanych podejrzanych wielu okazało się osobami, które dopiero niedawno dotarły do Niemiec wraz z falą uchodźców. Wkrótce wyszło na jaw, że do podobnych zdarzeń doszło także w kilku innych miastach Europy Zachodniej i Skandynawii. Atakowane kobiety miały być molestowane i okradane.

Wydarzenia odbiły się szerokim echem także w Polsce, gdzie poruszyły zwłaszcza osoby o poglądach prawicowych, niechętnych przyjmowaniu do kraju uchodźców. Dla nich to dowód na to, że ich obawy i strach przed muzułmańskimi imigrantami są w pełni uzasadnione.

W Poznaniu w sobotę, 16 stycznia o godz. 12 na placu Wolności odbędzie się manifestacja w obronie europejskich kobiet.

d28vlxn

"W trakcie sylwestra i Nowego Roku wiele europejskich kobiet, m.in. w Kolonii i Helsinkach, stało się ofiarami molestowania seksualnego przez imigrantów z państw arabskich. Nasza manifestacja jest wyrazem solidarności z ofiarami ataków i protestem przeciwko nieodpowiedzialnej polityce imigracyjnej oraz tzw. multi-kulti" - piszą na stronie organizatorzy, którymi są członkowie poznańskiego oddziału KORWiN.

Chociaż oficjalna nazwa demonstracji wskazuje, że jej celem jest chęć wyrażenia solidarności z kobietami, które padły ofiarą przemocy, na demonstrację nie wybierają się poznańskie feministki.

- Wolałabym, aby taki człowiek jak Janusz Korwin-Mikke nie brał się za obronę kobiet, bo on bardziej im szkodzi niż uchodźcy - mówi Wirtualnej Polsce Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, prezeska Stowarzyszenia Kobiet Konsola.

Ataki na kobiety w Kolonii i innych europejskich miastach odbiły się szerokim echem w mediach, ale do tej pory głos środowisk feministycznych w tej sprawie nie był specjalnie słyszalny.

d28vlxn

- To dlatego, że musimy mieć dobre, pełne informacje o tych zdarzeniach, czy przypadkiem nie jest to próba wykorzystania ich do nasilenia nienawiści wobec uchodźców. Podkreślamy jednak, że przemoc to przemoc i należy ją potępić - wyjaśnia Aleksandra Sołtysiak-Łuczak. - Powtórzę też słowa Magdaleny Środy, która w jednym z wywiadów zwróciła uwagę, że za wszystkimi tymi atakami stoją mężczyźni - dodaje.

Planowana na sobotę manifestacja partii KORWiN nie podoba się także członkom partii Nowoczesna, która wraz z Komitetem Obrony Demokracji od kilku tygodni we wszystkie soboty o tej samej godzinie organizowały manifestacje antyrządowe.

"Sylwestrowe prześladowania kobiet to rzecz niedopuszczalna, która nie powinna mieć miejsca w tolerancyjnej Europie. Czemu jednak partia KORWiN postanowiła stanąć w obronie europejskich kobiet dokładnie w tym samym miejscu i czasie, w którym mieszkańcy Wielkopolski od kilku tygodni biją na alarm przeciwko ograniczaniu demokracji w Polsce? Tego możemy się tylko domyślać..." - czytamy w oświadczeniu wielkopolskiego oddziału partii Nowoczesna.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d28vlxn

Podziel się opinią

Share
d28vlxn
d28vlxn
Więcej tematów