Trwa ładowanie...

Magdalena Adamowicz złożyła odwołanie ws. "politycznych aktów zgonu"

Gdańska prokuratura otrzymała kolejne, szóste już zażalenie na umorzenie śledztwa ws. "politycznych aktów zgonu", które prezydentom 11 miast wystawiła Młodzież Wszechpolska. Tym razem skargę złożyła Magdalena Adamowicz.

Share
Magdalena Adamowicz złożyła odwołanie ws. "politycznych aktów zgonu"
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d2dcfco

Śledztwo w tej sprawie umorzono na początku stycznia tego roku. Prokuratura badała, czy Młodzież Wszechpolska złamała prawo, wystawiając w połowie 2017 r. "polityczne akty zgonu" prezydentom 11 miast, którzy podpisali deklarację o współdziałaniu w dziedzinie migracji. Prokuratura umorzyła postępowanie uważając, że akty były formą krytyki i nie zawierały gróźb czy nawoływania do nienawiści.

Zażalenia na umorzenie sprawy złożyli prezydenci Warszawy, Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy i Białegostoku. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zaraz po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, zapowiadał złożenie zażalenia.

d2dcfco

- 9 stycznia Paweł Adamowicz zapowiedział złożenie odwołania do prokuratury. Nie zdążył go podpisać, więc ja to zrobię, bo jestem jednym z pokrzywdzonych - powiedział wówczas Jacek Jaśkowiak.

Zacytował też, co napisał prezydent Gdańska w odwołaniu: "W ocenie pokrzywdzonego prokuratura nie powinna przechodzić obojętnie obok tego rodzaju działań, gdyż prowadzą one do brutalizacji życia politycznego w Polsce, co jest zjawiskiem niepożądanym. Jeśli prokuratura nie podejmie działań w tego rodzaju sprawach, to niedługo mogą się pojawić w przestrzeni publicznej polityczne wyroki śmierci". Pisaliśmy o tym TUTAJ.

We wtorek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że wpłynęło kolejne - szóste zażalenie. Złożyła je żona zamordowanego Pawła Adamowicza - informuje interia.pl za PAP.

13 stycznia wieczorem Adamowicz został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP przez Stefana W. Trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie mimo natychmiastowej operacji, 14 stycznia zmarł.

d2dcfco

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dcfco

Podziel się opinią

Share
d2dcfco
d2dcfco
Więcej tematów