Trwa ładowanie...
d1gwjfs

Maciej Grubski, zawieszony senator PO, zapowiada: rezygnuję z członkostwa

Jest reakcja senatora PO Macieja Grubskiego na zawieszenie go w prawach członka partii. Senator, który w wywiadzie dla portalu Sputnik bardzo pochlebnie wyrażał się o prezydencie Rosji Władimirze Putinie, zapowiedział rezygnację z członkostwa w PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator Maciej Grubski zapowiada: zrezygnuję z członkostwa w PO
Senator Maciej Grubski zapowiada: zrezygnuję z członkostwa w PO (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d1gwjfs

Grubski zapowiedział, że rezygnację z członkostwa w PO złoży w poniedziałek. Dodał, że ma żal do szefów swojego ugrupowania, że o zawieszeniu dowiedział się z mediów. - A wystarczyło, aby ktoś z moich kolegów zadzwonił do mnie i powiedział o tym - dodał.

Senator stwierdził, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a reakcję PO na wywiad dla portalu Sputnik uważa za cenzurowanie wypowiedzi.

d1gwjfs

Zobacz także: Mariusz Szczygieł dla WP: 10 reportaży na 100-lecie niepodległości

"Mam pełen szacunek do Władimira Putina i jestem pod ogromnym wrażeniem tego człowieka. My go w Polsce nie doceniamy i traktujemy z ironicznym uśmiechem. To bardzo inteligentny przywódca. Rosja za jego czasów rozwinęła się kulturowo i gospodarczo. Niepokoją mnie agresywne wypowiedzi o tym kraju" - mówił w wywiadzie udzielonym portalowi Sputnik Maciej Grubski.

d1gwjfs

Ton wypowiedzi senatora nie spodobał w PO. - Władze klubu wyciągnęły wobec niego konsekwencje. Został zawieszony w prawach członka partii ze skutkiem natychmiastowym. To poglądy skrajnie niezgodne z polityką rządów Platformy Obywatelskiej. To skandaliczna sytuacja - powiedział w rozmowie z portalem fakt.pl Tomasz Siemoniak.

Źródło: interia.pl

d1gwjfs

Podziel się opinią

Share

d1gwjfs

d1gwjfs
Więcej tematów