Trwa ładowanie...
d3ii1cp

Łukasz Rzepecki

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Zgierz

Partie:
d3ii1cp
PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF, fot: Paweł Supernak

Łukasz Rzepecki jest politykiem i samorządowcem, członkiem Prawa i Sprawiedliwości w latach 2010–2017, posłem na sejm VIII kadencji. W październiku 2017 roku wstąpił do ugrupowania Kukiz'15.

Łukasz Rzepecki – wykształcenie

Łukasz Rzepecki urodził się w Zgierzu w 1992 roku, w 2011 roku ukończył liceum ogólnokształcące w Ozorkowie, następnie zaczął studiować prawo na Uniwersytecie Łódzkim.

Łukasz Rzepecki – działalność polityczna

Aktywność polityczną Łukasz Rzepecki rozpoczął w wieku 18 lat, dołączając do partii Prawo i Sprawiedliwość. Przewodniczył Forum Młodych PiS w województwie łódzkim, pracował też w biurze poselskim Marcina Mastalerka i asystował Januszowi Wojciechowskiemu, posłowi do Paramentu Europejskiego. W 2010 roku Łukasz Rzepecki został wybrany na radnego Ozorkowa, a cztery lata później dołączył do samorządu Łodzi.

W 2015 roku Łukasz Rzepecki wystartował w wyborach parlamentarnych i z powodzeniem ubiegał się o mandat poselski, zostając najmłodszym w tych wyborach parlamentarzystą. Należał do komisji do spraw Unii Europejskiej, do spraw petycji, a także do Komisji Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

W październiku 2017 roku Łukasz Rzepecki został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości, jednak zdecydował się kontynuować działalność polityczną i dołączył do partii politycznej Kukiz'15.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ii1cp
d3ii1cp
d3ii1cp
Więcej tematów
d3ii1cp