Trwa ładowanie...
dmvxjh2
dmvxjh2

Łukasz Rzepecki

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Zgierz

Partie:
Łukasz Rzepecki to były członek PiS, od 2017 należy do partii Kukiz'15
PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Łukasz Rzepecki to były członek PiS, od 2017 należy do partii Kukiz'15

Łukasz Rzepecki jest politykiem i samorządowcem, członkiem Prawa i Sprawiedliwości w latach 2010–2017, posłem na sejm VIII kadencji. W październiku 2017 roku wstąpił do ugrupowania Kukiz'15.

Łukasz Rzepecki – wykształcenie

Łukasz Rzepecki urodził się w Zgierzu w 1992 roku, w 2011 roku ukończył liceum ogólnokształcące w Ozorkowie, następnie zaczął studiować prawo na Uniwersytecie Łódzkim.

Łukasz Rzepecki – działalność polityczna

Aktywność polityczną Łukasz Rzepecki rozpoczął w wieku 18 lat, dołączając do partii Prawo i Sprawiedliwość. Przewodniczył Forum Młodych PiS w województwie łódzkim, pracował też w biurze poselskim Marcina Mastalerka i asystował Januszowi Wojciechowskiemu, posłowi do Paramentu Europejskiego. W 2010 roku Łukasz Rzepecki został wybrany na radnego Ozorkowa, a cztery lata później dołączył do samorządu Łodzi.

W 2015 roku Łukasz Rzepecki wystartował w wyborach parlamentarnych i z powodzeniem ubiegał się o mandat poselski, zostając najmłodszym w tych wyborach parlamentarzystą. Należał do komisji do spraw Unii Europejskiej, do spraw petycji, a także do Komisji Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

W październiku 2017 roku Łukasz Rzepecki został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości, jednak zdecydował się kontynuować działalność polityczną i dołączył do partii politycznej Kukiz'15.

dmvxjh2

dmvxjh2
dmvxjh2
Więcej tematów
dmvxjh2