Trwa ładowanie...

Internauci zabrali głos ws. zawieszonego posła PiS. Odpowiedź jest jednoznaczna

Nie ustaje szum wokół posła Łukasza Rzepeckiego, który został zawieszony w prawach członka PiS, co jest pierwszym krokiem do wydalenia go z partii. Internauci WP mają jednak w tej sprawie zgoła inne zdanie od przedstawicieli partii rządzącej.

Share
Internauci zabrali głos ws. zawieszonego posła PiS. Odpowiedź jest jednoznaczna
Źródło: PAP
d32ii6r

O Rzepeckim jest głośno od kiedy zagłosował "za" uchyleniem immunitetu swojemu partyjnemu koledze, Dominikowi Tarczyńskiemu. Reakcja partii była błyskawiczna. Jeszcze tego samego dnia w Sejmie został przegłosowany wniosek ws. odwołania Rzepeckiego z Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Zaraz po tym prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie go z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Rzepecki jednak nie tylko nie nie wystraszył się decyzją klubu, a wręcz zaczął ją otwarcie krytykować. Napierw oznajmił, że jest "zszokowany" i wystosował pismo do prezydenta Dudy z "gorącą prośbą" o uwzględnienie w planowanym referendum pytania o immunitetach poselskich, potem stwierdził, że to prezes PiS, nie realizując programu, powinien być wyrzucony z partii.

Ostatecznie rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała na swoim profilu na Twitterze, że Rzepecki został zawieszony w prawach członka PiS, co jest "pierwszym krokiem do wydalenia go z partii".

Zobacz: Zawieszony poseł PiS "pocałował klamkę" w siedzibie partii

Sonda

Co dalej? O zdanie postanowiliśmy zapytać naszych internautów. Zadaliśmy im jedno pytanie: "Czy prezes Jarosław Kaczyński powinien zatrzymać posła Łukasza Rzepeckiego w PiS?".

d32ii6r

W sondzie wzięło udział ponad 35 tys. osób. I tak, 52 proc. internautów sądzi, że najmłodszy poseł w Sejmie powinien pozostać w partii rządzącej. Przeciwnego zdania jest 34 proc. użytkowników WP.

Zdania w sprawie Rzepeckiego nie ma 14 proc. ankietowanych.

Sonda na WP nt. Łukasza Rzepeckiego (screen) WP.PL
Sonda na WP nt. Łukasza Rzepeckiego (screen) Źródło: WP.PL
d32ii6r

Podziel się opinią

Share
d32ii6r
d32ii6r
Więcej tematów