Trwa ładowanie...
d440895

Posłowie dyskutowali o biopaliwach. Rzepecki wymachiwał... kanistrem

Czwartkowa debata na temat rządowej nowelizacji ustawy o biopaliwach miała niecodzienny przebieg. Wszystko za sprawą osobliwego rekwizytu posła Kukiz'15 Łukasza Rzepeckiego, który zaprezentował kanister.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posła Rzepeckiego musiał uspokajać Paweł Kukiz
Posła Rzepeckiego musiał uspokajać Paweł Kukiz (twitter.com)
d440895

Parlamentarzysta pojawił się na mównicy z pojemnikiem na benzynę, na którym widniał napis "53 proc. podatki, reszta 47 proc.". Poseł krzyczał w kierunku zgromadzonych w sali i wymachiwał swoim rekwizytem. Krewkiego polityka musiał uspokajać lider ugrupowania, Paweł Kukiz.

Nowelizacja zakłada nałożenie nowego podatku na producentów paliw. Dodatkowe pieniądze zasilą Fundusz Dróg Samorządowych. Kukiz'15 jest zdecydowanym przeciwnikiem zmian w ustawie o biopaliwach. W środę ten sam kanister zaprezentował w programie Moniki Olejnik szef ugrupowania, Paweł Kukiz. Łukasz Rzepecki, który przejął go od przewodniczącego w czwartek stwierdził, że nowela jest próbą "powrotu do projektu benzyna+".

d440895

- Na to naszej zgody nigdy nie będzie. Nie będzie naszej zgody - jako Kukiz’15 - na to, żeby drenować Polaków po kieszeniach. Tą ustawą wyciągnięcie 2,5 mld złotych rocznie z kieszeni podatników. Jeżeli chcecie wyciągać pieniądze, to zacznijcie od siebie. Zlikwidujmy subwencje partyjne i pokażcie, że jesteście na równi z obywatelami - powiedział.

Zobacz także: Kwaśniewski: będzie pokusa, by Kaczyński był prezydentem

Partyjny rekwizyt może być uznany za nawiązanie do kanistra Jarosława Kaczyńskiego, z którym szef PiS występował w 2011 roku. Były premier zapowiadał wówczas zmniejszenie akcyzy na paliwa. Rzepecki nawiązał do tego faktu w twitterowym wpisie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d440895

Podziel się opinią

Share
d440895
d440895
Więcej tematów