Trwa ładowanie...
sejm

Rzepecki: PiS wycofuje się ze zmian w regulaminie Sejmu

Jak poinformował na Twitterze poseł Kukiz'15, Prawo i Sprawiedliwość wycofa się ze wszystkich zmian z wyjątkiem punktu o KRS. Zmiany miały dotknąć m.in. kwestii dyscyplinarnych, a także sposobu organizacji posiedzeń.

Share
Rzepecki: PiS wycofuje się ze zmian w regulaminie Sejmu
Źródło: Forum, fot: Krystian Maj
d2874vq

PiS planował wprowadzić możliwość obniżenia uposażenia parlamentarzystom w przypadku naruszenia powagi Sejmu. Kolejną zmianą proponowaną przez ekipę rządzącą było wprowadzenie zasady zwoływania posiedzeń Sejmu w cyklu trzytygodniowym.

Jedyny projekt, który, zdaniem Łukasza Rzepeckiego ma zostać przegłosowany zakłada, że do kompetencji Sejmu będzie należał wybór 15 członków KRS na wspólną czteroletnią kadencję. Każdy klub poselski będzie wskazywać nie więcej niż 9 możliwych kandydatów, których Izba ma wybierać większością 3/5 głosów - głosując na ustaloną przez sejmową komisję listę 15 kandydatów, na której musi być co najmniej jeden kandydat wskazany przez każdy klub. W przypadku niemożności wyboru większością 3/5, głosowano by na tę samą listę, ale o wyborze decydowałaby bezwzględna większość głosów.

Zobacz też: Zawieszony poseł PiS "pocałował klamkę" w siedzibie partii

d2874vq

Podziel się opinią

Share
d2874vq
d2874vq
Więcej tematów