Trwa ładowanie...
d43ylsc

Rzepecki do PO. "Niech zrzekną się pieniędzy z subwencji albo przekażą je na WOŚP"

Polityk Kukiz'15 odniósł się do słów Grzegorza Schetyny, który powiedział, że jego partia jest ruchem obywatelskim. Młody poseł zarzucił mu kłamstwo. Wytknął także liderowi PO wypowiedź sprzed lat, kiedy ten negatywnie mówił o subwencjach.
Share
Łukasz Rzepecki apeluje, aby PO przekazała pieniądze z subwencji na WOŚP albo się ich zrzekła
Łukasz Rzepecki apeluje, aby PO przekazała pieniądze z subwencji na WOŚP albo się ich zrzekłaŹródło: Forum, Fot: Krystian Maj
d43ylsc

Łukasz Rzepecki na antenie TVP Info przypomniał archiwalną wypowiedź Grzegorza Schetyny o subwencjach dla partii politycznych. - Musimy przestać myśleć kategoriami partyjnymi, PO to nie partia, naszym zadaniem jest wspomóc silny, oddolny ruch obywatelski - mówił przed laty lider PO.

Poseł Kukiz'15 zarzucił bardziej doświadczonemu politykowi kłamstwo. Przypomniał jednocześnie, że jedynym ugrupowaniem obywatelskim jest jego stowarzyszenie. - To pokazuje jaką hipokryzją są słowa wypowiedziana podczas sobotniej konwencji PO i przewodniczącego Schetyny - dodał, cytowany przez portal 300polityka.pl.

d43ylsc

- Platforma już w 2015 r. zapowiedziała, że nie będzie pobierać subwencji partyjnych a to robi. Od 2015 r. wzięła 64 mln. W związku z tym wystosuję w przyszłym tygodniu apel, o to, żeby PO zrzekła się tych pieniędzy, zwróciła je do budżetu państwa albo przekazała je na cele charytatywne do WOŚP. Na pewno będzie to korzystniejsze, niż utrzymywanie partyjniaków przez Platformę - zakończył.

Zobacz także: Premier Gliński wyszedł ze studia. Cymański komentuje. Emocje w studio

Źródło: TVP Info/300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43ylsc

Podziel się opinią

Share
d43ylsc
d43ylsc
Więcej tematów