Trwa ładowanie...

Lotniska Chopina i Modlin "zaatakowała" mgła. Loty przekierowane

Mgła utrzymująca się m.in. w Warszawie częściowo sparaliżowała lotniska Chopina i Modlin. Rejsy zostały odwołane lub przekierowane do innych portów lotniczych. Samoloty lądowały w Rzeszowie, Katowicach czy Krakowie.
Share
Lotnisko Chopina i Port Lotniczy Warszawa-Modlin "zaatakowała" mgła. Loty przekierowane
Lotnisko Chopina i Port Lotniczy Warszawa-Modlin "zaatakowała" mgła. Loty przekierowaneŹródło: East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter
d320l0l

Mgła pokrzyżowała szyki pasażerom 20 samolotów, które miały lądować na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Widoczność na płycie lotniska spadła do zaledwie 200 metrów.

- Jesteśmy technicznie przygotowani do przyjęcia samolotów nawet przy mniejszej widoczności, natomiast nie wszystkie samoloty są wyposażone w odpowiednie urządzenia i nie wszyscy piloci mają odpowiednie uprawnienia - poinformował PAP pracownik biura marketingu i PR lotniska

Lotnisko Chopina "zaatakowała" mgła. Loty krajowe odwołane

Na oficjalnej stronie portu widać status rejsów, które miały kończyć się właśnie na dawnym Okęciu. Większość jest opóźnionych lub przekierowanych na inne lotniska, a wieczorne loty krajowe wyświetlają się jako odwołane.

d320l0l

Zobacz też: Centralny Port Komunikacyjny. Piotr Malepszak o przyszłości Okęcia

Wiadomo, że loty międzynarodowe skierowano na pozostałe lotniska - w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu czy Rzeszowie. Tam widoczność jest dużo lepsza.

Lotnisko Modlin "zaatakowała" mgła. Loty przekierowane

Podobny problem ma położony pod Warszawą port w Modlinie. Według informacji lotniskowej do Wrocławia przekierowano loty z Mediolanu i Manchesteru, a w Gdańsku wyląduje samolot z lotniska Londyn Stansted. Odwołane są loty do Mediolanu (Bergamo), Brukseli (Charleroi) oraz Manchesteru.

d320l0l

Gęsta mgła sprawia, że widoczność na Mazowszu może spadać poniżej 50 metrów. Ostrzeżenie opublikował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według prognoz sytuacja ma się poprawić w sobotę rano.

Czytaj też: Policjanci awanturowali się w samolocie w Modlinie. "Pijani lecieli grać w piłkę"
Awaryjne lądowanie samolotów na Okęciu. Zapalił się silnik

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d320l0l

Podziel się opinią

Share
d320l0l
d320l0l
Więcej tematów