Trwa ładowanie...
lotnisko chopina

Lotniska Chopina i Modlin "zaatakowała" mgła. Loty przekierowane

Mgła utrzymująca się m.in. w Warszawie częściowo sparaliżowała lotniska Chopina i Modlin. Rejsy zostały odwołane lub przekierowane do innych portów lotniczych. Samoloty lądowały w Rzeszowie, Katowicach czy Krakowie.

Share
Lotniska Chopina i Modlin "zaatakowała" mgła. Loty przekierowane
Źródło: East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter
d4n5r4x

Mgła pokrzyżowała szyki pasażerom 20 samolotów, które miały lądować na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Widoczność na płycie lotniska spadła do zaledwie 200 metrów.

- Jesteśmy technicznie przygotowani do przyjęcia samolotów nawet przy mniejszej widoczności, natomiast nie wszystkie samoloty są wyposażone w odpowiednie urządzenia i nie wszyscy piloci mają odpowiednie uprawnienia - poinformował PAP pracownik biura marketingu i PR lotniska

d4n5r4x

Lotnisko Chopina "zaatakowała" mgła. Loty krajowe odwołane

Na oficjalnej stronie portu widać status rejsów, które miały kończyć się właśnie na dawnym Okęciu. Większość jest opóźnionych lub przekierowanych na inne lotniska, a wieczorne loty krajowe wyświetlają się jako odwołane.

Zobacz też: Centralny Port Komunikacyjny. Piotr Malepszak o przyszłości Okęcia

Wiadomo, że loty międzynarodowe skierowano na pozostałe lotniska - w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu czy Rzeszowie. Tam widoczność jest dużo lepsza.

Lotnisko Modlin "zaatakowała" mgła. Loty przekierowane

Podobny problem ma położony pod Warszawą port w Modlinie. Według informacji lotniskowej do Wrocławia przekierowano loty z Mediolanu i Manchesteru, a w Gdańsku wyląduje samolot z lotniska Londyn Stansted. Odwołane są loty do Mediolanu (Bergamo), Brukseli (Charleroi) oraz Manchesteru.

d4n5r4x

Gęsta mgła sprawia, że widoczność na Mazowszu może spadać poniżej 50 metrów. Ostrzeżenie opublikował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według prognoz sytuacja ma się poprawić w sobotę rano.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n5r4x

Podziel się opinią

Share
d4n5r4x
d4n5r4x
Więcej tematów