Trwa ładowanie...

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW w pięciu regionach

Pogoda. To następny poranek, kiedy kierowcy muszą być przygotowani na gęstą mgłę, która znacznie ogranicza widzialność. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia.
Share
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW w pięciu regionach
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW w pięciu regionachŹródło: WP.PL
d6mq79x

Gęste mgły mogą w centralnej i południowej Polsce utrzymać się nawet do wczesnego przedpołudnia. Miejscami widzialność spadnie poniżej 200 metrów.

Ostrzeżenia IMGW 1. stopnia przed silną mgłą obwiązują w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, dolnośląskim i opolskim.

   IMGW/screen
Źródło: IMGW/screen

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Gęste mgły nad Polską to efekt tzw. zgniłego wyżu, czyli utrzymywania się wilgotnego powietrza przy ziemi przy wysokim ciśnieniu i bezwietrznej pogodzie.

d6mq79x

Prognoza pogody na piątek przewiduje letnie temperatury na południu Polski. Mieszkańcy Krakowa, Rzeszowa oraz Katowic mogą spodziewać się powyżej 20 st. C przy niewielkim zachmurzeniu. O kilka stopni chłodniej będzie w centrum kraju. Na północy, np. w Gdańsku, spodziewajmy się raczej 17 st. C.

Zmiana w pogodzie czeka nas w niedzielę. Na zakończenie weekendu powinniśmy spodziewać się deszczu niemal w całej Polsce.

Co oznaczają ostrzeżenia IMGW 1. stopnia?

Kiedy IMGW wydaje ostrzeżenie 1. stopnia oznacza to, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

d6mq79x

Trzeba spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6mq79x

Podziel się opinią

Share
d6mq79x
d6mq79x
Więcej tematów