Trwa ładowanie...

Policjant uratował życie dziecku i babci. Wybuch gazu w Nowym targu mógł się skończyć tragicznie

Policjant z 9-letnim stażem pracy uratował 5-letnią dziewczynkę z płonącego budynku. Do zdarzenia doszło we wtorek przy ulicy Wojska Polskiego w Nowym Targu, a tylko dzięki refleksowi funkcjonariusza udało się zapobiec tragedii.

Policjant uratował życie dziecku i babci. Wybuch gazu w Nowym targu mógł się skończyć tragicznieŹródło: WP
d4hre6h

- Jeden z naszych funkcjonariuszy z 9-letnim stażem wraz z kolegą byli na służbie w okolicy płonącego budynku. Ze wszystkich służb ratunkowych, jako pierwsi pojawili się na miejscu, więc zarządzili ewakuację. Po rozeznaniu w sytuacji wiedzieli, że na czwartym piętrze przebywa zamknięta w domu babcia z dzieckiem – mówi Wirtualnej Polsce podkom. Roman Wolski, rzecznik prasowy nowotarskiej policji.

Ze względu na warunki panujące wewnątrz budynku, policjant wszedł drugą klatka i przeszedł przez barierki balkonowe do uwiezionej rodziny.

- Wziął dziecko na ręce, przeniósł je w bezpieczne miejsce i wrócił do kobiety. Ze względów technicznych, przekazał tylko mokry ręcznik i poinstruował w jaki sposób kobieta powinna opuścić mieszkanie – dodaje Wolski.

d4hre6h

Po ewakuacji, zarówno babcia, jak i dziecko zostali odwiezieni do szpitala z podejrzeniem zatrucia, ale ich stan jest dobry, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdarzenie miało miejsce 26 maja 2015 roku w Nowym Targu na ul. Wojska Polskiego. W czteropiętrowym budynku doszło do wybuchu gazu w trakcie wymiany butli, w wyniku którego obrażeń ciała doznało 12 osób - w tym 6 zostało przewiezionych do szpitala w Nowym Targu i Zakopanem.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4hre6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hre6h
Więcej tematów