Trwa ładowanie...

Konrad M., lider KOD-kapeli, trafi do aresztu

Konrad M., muzyk, lider KOD-kapeli, nieprawomocnie skazany na 6,5 roku pozbawienia wolności za handel kobietami, ma trafić do aresztu. Postanowienie o aresztowaniu oskarżonego zapadło 13 czerwca w trakcie niejawnego uzasadniania wyroku - podaje Polska Agencja Prasowa. Na posiedzeniu Konrada M. nie było.

Konrad M., lider KOD-kapeli, trafi do aresztuŹródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d2ntdij
d2ntdij

Krakowski Sąd Okręgowy, który zdecydował o aresztowaniu, nie podaje informacji w tej sprawie, zasłaniając się niejawnością procesu.

Do Sądu Apelacyjnego w Krakowie wpłynęło już zażalenie obrońcy Konrada M. na postanowienie sądu okręgowego o aresztowaniu oskarżonego na trzy miesiące. Posiedzenie w tej sprawie wyznaczono na 4 lipca.

W procesie, który toczył się za zamkniętymi drzwiami, oskarżonych było 15 osób. Sąd uznał winę wszystkich oskarżonych. Dziennikarze mogli wysłuchać tylko sentencji wyroku. Uzasadnianie go i ogłaszanie postanowienia o zastosowaniu aresztu odbyło się już za zamkniętymi drzwiami.

d2ntdij

Kim jest Konrad M.?

Konrad M. jest muzykiem i liderem KOD-Kapeli uczestniczącej w manifestacjach KOD. Pojawiał się z charakterystycznymi pomarańczowymi elementami garderoby. Jego kapela składa się z około 40 osób. Zdecydowana większość z nich to kobiety. Jak twierdzi, wiedziały o jego zarzutach.

On sam przekonywał, że akt oskarżenia to efekt nagonki prokuratury pod kierownictwem Zbigniewa Ziobry, a jego sprawa ma charakter polityczny.

d2ntdij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ntdij
Więcej tematów