Trwa ładowanie...

Kościół wysyła zaproszenia do ofiar księży. Rozmowy ws. nadużyć seksualnych

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski spotka się z ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Rozmowy abp. Stanisława Gądeckiego to wynik szerszych działań Watykanu.

Share
Kościół wysyła zaproszenia do ofiar księży. Rozmowy ws. nadużyć seksualnych
Źródło: PAP, Fot: Waldemar Deska
d3tn4ot

Jak wyjaśniają służby prasowe KEP, spotkania dotyczą tylko osób, których status został potwierdzony przez wyrok skazujący duchownego w procesie kanonicznym. Abp Gądecki z każdą z ofiar będzie rozmawiał osobno.

"Spotkania odbędą się w najbliższych tygodniach i będą miały charakter duszpasterski, indywidualny i prywatny" - wyjaśnia w oświadczeniu ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy KEP. Nie podaje jednak, ile osób zaproszono.

d3tn4ot

"Pierwsze osoby, które odpowiedziały na to zaproszenie, zwracają się z prośbą do środków społecznego przekazu o zachowanie ich prywatności" - dodał, nie podając, z iloma osobami rozmawiać ma abp Gądecki.

W oświadczeniu KEP wyjaśnia, że zaproszenia nadal są "kierowane za pośrednictwem diecezji, zakonów i zgromadzeń zakonnych".

Ks. Rytel-Andrianik zaznacza też, że spotkania to odpowiedź na list do przewodniczących episkopatów skierowany przez komitet organizacyjny spotkania "Ochrona małoletnich w Kościele", które zaplanowano na luty w Rzymie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

**Zobacz także: Marek Jakubiak uderza w Owsiaka. „Po co to robi?”

d3tn4ot

Podziel się opinią

Share
d3tn4ot
d3tn4ot
Więcej tematów