Trwa ładowanie...
d14p1ed

Koronawirus. Włochy niezadowolone z obostrzeń. Starcia z policją

28 zatrzymanych w Mediolanie i 10 w Turynie. To bilans starć z policją. Włosi protestują przeciwko restrykcjom wprowadzonym przez koronawirusa. Aby rozpędzić manifestantów, funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Do protestów doszło też w innych włoskich miastach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Włochy buntują się przeciwko obostrzeniom. Doszło do starć z policją
Koronawirus. Włochy buntują się przeciwko obostrzeniom. Doszło do starć z policją (Getty Images, Fot: Antonio Masiello)
d14p1ed

Kolejne rządowe ograniczenia we Włoszech związane z koronawirusem spowodowały, że ludzie wyszli na ulice. Na północy kraju doszło do starć z policją. W Turynie protestowało około 2,5 tys. osób. Zebrały się dwie oddzielne grupy. Jedną stanowili handlarze, restauratorzy i właściciele małych firm, którzy manifestowali pokojowo. Drugą stanowili kibole dwóch lokalnych drużyn piłkarskich, wielu z nich było dobrze znanych policji.

Koronawirus. Włochy. Starcia z policją w Turynie

Portal cnn.com informuje, że doszło do starcia z policją. Dziesiątki osób zostały rannych, w tym 10 funkcjonariuszy. Demonstranci rzucali w mundurowych kamieniami, petardami oraz butelkami. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym. Aresztowano 10 osób. Podpalane były kosze na śmieci, a grupa "zakapturzonych mężczyzn" rozbijała witryny sklepowe i splądrowała luksusowe butiki.

d14p1ed

Przeczytaj: Koronawirus na świecie. Będzie godzina policyjna we Włoszech?

Gorąco było również w Mediolanie, gdzie funkcjonariusze również musieli użyć gazu łzawiącego, aby rozpędzić tłum. Według służb protestowali również młodzi, wśród których byli członkowie skrajnej prawicy i obywatel państw spoza UE. Po starciach zatrzymano 28 osób, z czego 18 Włochów i 10 obcokrajowców. 13 zatrzymanych było nieletnich.

Koronawirus. Włochy buntują się przeciwko obostrzeniom

W poprzednich dniach do podobnych protestów doszło w Neapolu. Podczas manifestacji zaatakowano policję, żołnierzy i dziennikarzy. Mniejsze demonstracje odbyły się w kilku innych miastach, m.in. w Rzymie, Genui i Palermo. Od poniedziałku bary i restauracje we Włoszech muszą być zamknięte do godz. 18. Nieczynne są również kina, sale gimnastyczne czy baseny. Kilka regionów, w tym Lombardia w Mediolanie i Piemont w Turynie, nałożyło dodatkowe ograniczenia lokalne.

d14p1ed

Przeczytaj również: Koronawirus. Włochy z rekordem zakażeń. Tak źle jeszcze nie było

Koronawirus w Polsce. Żandarmeria Wojskowa pomoże policji. Wiemy, czym się zajmie

Źródło: cnn.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14p1ed

Podziel się opinią

Share
d14p1ed
d14p1ed
Więcej tematów