Trwa ładowanie...
dzlk63h

Koronawirus w Polsce? Szpital w Krotoszynie w pełnej mobilizacji

Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu w Krotoszynie jest postawiony w stan pełnej mobilizacji. Powodem jest pacjentka z podejrzeniem koronawirusa z Chin. Miała zgłosić się tam z dusznościami i wysoką gorączką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce? Krotoszyn z podejrzeniem w szpitalu.
Koronawirus w Polsce? Krotoszyn z podejrzeniem w szpitalu. (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
dzlk63h

Wcześniej kobieta miała przebywać w północnych Włoszech, gdzie od kilku dni obserwuje się znaczący wzrost zachorowań na chiński koronawirus.

Koronawirus. Krotoszyn i pacjentka z podejrzeniem zarażenia

Jak informuje "Kurier Ostrowski", w szpitalu natychmiast wprowadzono specjalne procedury. Pacjenci z SOR w Krotoszynie mają być przenoszeni na inne oddziały, a pracownicy szpitala zostali zaopatrzeni w specjalne kombinezony i maski, chroniące układ oddechowy.

dzlk63h

Pacjentka z Krotoszyna została natychmiast umieszczona w izolatce. Wszystko to w związku z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącego profilaktyki zakażenia koronawirusem. W szpitalu wprowadzono też "reżim sanitarny".

Czytaj też: Koronawirus paraliżuje Europę. Dotarł już do Chorwacji, Austrii, Toskanii i na Sycylię

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Koronawirus. Krotoszyn. Pacjentka pod obserwacją

Kobieta ma być poddana dalszej obserwacji i diagnostyce. Powiadomiono też Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krotoszynie. Odnośnie stanu pacjentki pracownicy SOR kontaktowali się także z trzema szpitalami zakaźnymi. Te jednak nie znalazły na ten moment podstaw do przyjęcia pacjentki, zalecając dalszą obserwację w Krotoszynie.

dzlk63h

Ze względu na minimalne ryzyko zarażenia się koronawirusem, pacjentka będzie poddawana dalszemu leczeniu na jednym z oddziałów szpitala. - Jeśli zajdzie taka konieczność, dalsza konsultacja będzie kontynuowana na oddziale chorób zakaźnych zgodnie z przyjętymi procedurami - podkreśla w rozmowie z lokalnymi mediami wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Czytaj również: Koronawirus z Chin. Tomasz Grodzki podejmuje decyzję ws. Senatu. "Można? Można!"

Koronawirus. Śmiertelne żniwo na świecie

Oprócz dramatycznej sytuacji we Włoszech, gdzie zmarło już siedem osób, a ponad 230 jest zarażanych koronawirusem, nowe przypadki pojawiły się także w Austrii, Chorwacji, Hiszpanii, Szwajcarii oraz na Węgrzech.

dzlk63h

Na świecie z powodu koronawirusa zmarło już 2626 osób. Zarażonych jest blisko 80 tysięcy. W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł śmiertelny wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Źródło: kurierostrowski.pl

Czytaj także: Koronawirus w Polsce? Naukowcy są tego pewni. Ale uspokajają

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dzlk63h

Podziel się opinią

Share
dzlk63h
dzlk63h
Więcej tematów